Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaio VPCEB2Z1E - Stłuczona matryca - brak części.

cypikh 29 Lip 2014 12:05 711 1
  • #1 29 Lip 2014 12:05
    cypikh
    Poziom 6  

Witam,

W dniu wczorajszym, matryca w moim laptopie uległa uszkodzeniu. Laptop posiada matrycę 15,5'' ( tak, 15,5'', to nie literówka ), obdzwoniłem kilka serwisów i wszędzie usłyszałem, że ciężko dostać matrycę o takim wymiarze, zatem koszt tego będzie duży.
    Do sedna - jest to komputer 3 - letni, zatem wymiana matrycy za conajmniej 200-300 zł średnio się opłaca. Pytam więc o radę - lepiej sprzedać na części, czy pokusić się o wymianę matrycy ?

Parametry sprzętu:

-grafika radeon 5650HD
    -procesor intel i5 430m
    -ram 4gb
    -dysk WD 320gb 7200rpm
    -napęd blu-ray

Ile można wyciągnąć z tego sprzedając na części ?

Dziękuję za dobre rady,

cypikh.

0 1
  • #2 29 Lip 2014 17:41
    cyzxer5
    Poziom 16  

Wszystko zalezy od tego czy w/w specyfikacja laptopa jest dla ciebie wystarczajaca. Jezeli tak to po co sie pchac w koszta - lepiej naprawic to co starsze wydajac mniej pieniedzy.

Za 200-300zl watpie ze Ci to naprawia gdyz sama matryca z tego co znalazlem na szybko jest niedostepna w polsce i trzeba ja sciagac z innego kraju - koszt samej matrycy to 130 dolarow amerykanskich + przesylka + wymiana.

Laczny koszt takiej operacji to pewnie z 700zl.

Jednak tak jak mowilem zalezy do czego uzywasz laptopa. Jezeli jest dla ciebie wystarczajaco wydajny to lepiej wydac te 7 stow niz 3 tysiace na nowego laptopa - takie jest moje zdanie ale wybor nalezy do ciebie :)

0
  Szukaj w 5mln produktów