Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ceed 2012 Bluetooth - Bluetooth rozłącza (?) po 15 min. rozmowy

szybajker 29 Lip 2014 14:35 1659 0
    szybajker
    Poziom 11  
    Wielka prośba o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.
    W samochodzie służbowym Kia Cee'd (MR 2013) posiadam "średni" radioodbiornik (z modułem bluetooth, bez fabrycznej nawigacji).
    Telefon został sparowany i elegancko łączy się z samochodem, nie ma problemów w nawiązywaniu czy odbieraniu połączeń, kopiuje się lista kontaktów, ostatnio wybierane numery itp.
    Kłopot występuje, gdy długość rozmowy przekroczy 15 minut. Wtedy rozmówca przestaje być słyszalny w głośnikach samochodowych, ja osobiście jestem słyszalny (przy czym nie wiem czy przez mikrofon samochodowy, czy mikrofon z telefonu), radioodbiornik nadal pracuje w trybie bluetooth (nie przełącza na radio czy CD/MP3). Jedynym rozwiązaniem jest przełączenie się w telefonie z powrotem na słuchawkę, po czym powrót do bluetootha i to załatwia sprawę... na kolejnych 15 minut...
    W ustawieniach radioodbiornika w samochodzie nie ma żadnej opcji dotyczącej długości rozmowy, w książce samochodu też nic na ten temat nie znalazłem (a to cegła jest konkretna - kilkaset stron...), telefon też nie ma takich opcji...
    Dodam, że jeśli chcieć odtwarzać muzykę z telefonu poprzez bluetootha, to nic takiego się nie dzieje. Działa, dopóki bateria nie padnie...
    Prośba o pomoc i sugestie co może wyeliminować ten trochę irytujący (i niebezpieczny) problem.
    Telefon Nokia E71 (zabytek), testowane na N95 (jeszcze większy zabytek) i objawy w obydwu przypadkach podobne...

Edycja po kilku latach: Problemem było uszkodzenie radioodbiornika od samego początku. Został on wymieniony przy okazji pierwszego przeglądu gwarancyjnego (po 2 latach) bez żadnych problemów. Temat zamykam.