Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złożenie zestawu kolumn z jakich głośników

luki56 05 Sie 2014 23:07 4260 58
  • #31 05 Sie 2014 23:07
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jest. Czemu? Kolega Autor pisał o jakości dźwięku. W A110 nie można mówić o jakości a co najwyżej o hałasie.
    Kosztowało Cię to 350zł? Zatem kupiłeś sprzęt używany i regenerowany na podejrzanych częściach, bo same głośniki są warte więcej...

• #32 05 Sie 2014 23:20
    AndrolQQ
    Poziom 8  

Słoń na ucho mi nie nadepnął, cały zestaw gra znośnie, subwoofer zrobiłem na nowym głośniku kupionym w sklepie tonsila który kosztował mnie 220 zł, za altusy dałem 120 zł które są w całkiem niezłym stanie. Owszem, niskotonowe były regenerowane na niewiadomo jakich częściach, ale zestaw do regeneracji wszystkich głośników ze strony tonsila który wkrótce zamówię zamyka się w kwocie około 150 zł, więc proszę znajdź mi lepszą konfigurację w tej cenie. Kończmy dyskusję bo niedługo posypią się warny. Pozdrawiam

• #33 06 Sie 2014 00:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Nie skończę tej dyskusji tylko dlatego że boisz się ostrzeżenia (chyba za pisanie głupot). Jeszcze ktoś weźmie to co piszesz tutaj za słuszny wykładnik i dlatego chcę się odnieść do postu kolegi.

AndrolQQ napisał:
    cały zestaw gra znośnie
    Słuchałeś czegokolwiek innego? Nie musisz odpowiadać...
    AndrolQQ napisał:
    Owszem, niskotonowe były regenerowane na niewiadomo jakich częściach, ale zestaw do regeneracji wszystkich głośników ze strony tonsila który wkrótce zamówię zamyka się w kwocie około 150 zł,
    Po pierwsze Tonsil to firma, więc należy rozpoczynać tą nazwę wielką literą. W dopełniaczu natomiast do nazwy dodajemy końcówkę -u nie -a. Tak samo jak nie pijemy portera tylko porteru.
    Po drugie GDN 30/120 słabo nadaje się do subwoofera. Nie tylko ja o tym pisałem. To że jest duży i kolorowy nie świadczy że jest dobrym głośnikiem do subwoofera.
    Po trzecie z 300zł robi się już 500zł a za te pieniądze bym spokojnie coś lepszego dobrał. Ale nie tego dotyczy ten temat.
    W każdym razie ja Koledze polecam Hondę a Ty wyskakujesz z Trabantem... Takim do generalnego remontu w dodatku.

Dodam tutaj, bo nie ma sensu pisać kolejnego postu.
    Kolego jesteśmy w Polsce więc używajmy poprawnie języka polskiego.

Czemu polecam Zusy? Bo Zeusy to nie subwoofer! Jak buduje subwoofer, to chcę się uzyskać niski bas. Do tego celu są specjalne głośniki. W Zeusach chodzi o coś innego. Tam bas jest dość wysoki, "kopiący". Jeżeli chcemy do zestawu dodać subwoofer, to ma on wspierać zestawy niskim basem. A jak zrobimy subwoofer na GDN 30/120 to co? Będziemy mieli w zasadzie to samo co z zestawów głośnikowych.

Propozycji nie będzie. To nie miejsce na to. Ale uwierz Altusy nie są jedynymi zestawami wartymi uwagi w tym budżecie.

• #34 06 Sie 2014 00:28
    AndrolQQ
    Poziom 8  

telecaster1951 napisał:
    Po pierwsze Tonsil to firma, więc należy rozpoczynać tą nazwę wielką literą. W dopełniaczu natomiast do nazwy dodajemy końcówkę -u nie -a. Tak samo jak nie pijemy portera tylko porteru.

Po pierwsze tłumaczenie zasad ortografii zostawmy dla mojej nauczycielki polskiego.
    telecaster1951 napisał:
    Po drugie GDN 30/120 słabo nadaje się do subwoofera. Nie tylko ja o tym pisałem. To że jest duży i kolorowy nie świadczy że jest dobrym głośnikiem do subwoofera.

Po drugie dlaczego więc polecasz zeusy? Czyżby w tych kolumnach ten głośnik grał jakoś inaczej? Przypominam o kwocie wykonania subwoofera i zakupu zeusów.
    telecaster1951 napisał:
    Po trzecie z 300zł robi się już 500zł a za te pieniądze bym spokojnie coś lepszego dobrał. Ale nie tego dotyczy ten temat.

Czekam na propozycje :)

EDIT

Nie będę wytykał w tym momencie Twoich błędów bo to bez sensu, jeśli każesz mi pisać poprawnie, rób to samo :)

Nie zaproponujesz lepszego sprzętu do tej kwoty, bo go nie ma. Żadne kolumny w tej cenie nie wytworzą takiego ciśnienia przy nienagannej jakości jak altusy i kameleon.

Kolega autor wyraźnie napisał że słucha takiej odmiany rapu gdzie główną rolę odgrywa bas i średnie tony. Uważasz, że gdn wytworzy mało basu? Słyszałeś ten głośnik w ogóle? W zeusach bas jest "kopiący" ponieważ kolumny są strojone na UWAGA 50Hz!

Na koniec porównajmy koszty zestawów i ich napędu :)

Pozdrawiam

• #35 06 Sie 2014 16:04
    luki56
    Poziom 39  

Altusa to ja podziekuje. Miałem okazję ich posłuchac i lepiej grają moje pierdziawki komputerowe.
    Mógłbym prosić o części i wszystko co potrzebne do złożenia Zeusów? Chyba spróbuje to ogarnąć samodzielnie.

• #36 06 Sie 2014 16:27
    wariato
    Poziom 43  

Luki na forum jest schemat kolumn opartych o 2x GDWK, GDM i 2x GDN30/80 oczywiście wraz ze zwrotnicą, projekt wykonał kolega mczeslaw. Powinieneś znaleźć.

AndrolQQ napisał:
    Nie zaproponujesz lepszego sprzętu do tej kwoty, bo go nie ma. Żadne kolumny w tej cenie nie wytworzą takiego ciśnienia przy nienagannej jakości jak altusy i kameleon.

Kłóciłbym się... Nawet takie Polarisy 180/200 bez subwoofera z dobrym wzmacniaczem w odpowiednim pomieszczeniu narobią takiego zamieszania że wyślą Altki z dodatkowym subwooferem po bułki. Oczywiście mam na uwadze że Diory mają niższą efektywność i będą wydawały się cichsze ale ogólnie pod względem jakości brzmienia, ilości basu chyba nie mają konkurencji w przedziale do 400zł.

• #37 06 Sie 2014 16:35
    luki56
    Poziom 39  

Poszukam. Prosiłbym jeszcze sklep w którym dostanę kolumny i głośniki. Na moje to ja nie wiem czemu on tak zachwala te Altusy, bo one grają źle.

• #38 06 Sie 2014 20:37
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

luki56 napisał:
    Na moje to ja nie wiem czemu on tak zachwala te Altusy, bo one grają źle.
    Bo nigdy w życiu nie miał nic innego. Nawet głupie Mildtony zagrają 100 razy lepiej od Altusów.
    luki56 napisał:
    Prosiłbym jeszcze sklep
    Tonsil się wskrzesił i sprzedaje. www.skleptonsil.pl Nie miałem okazji słuchać nic z tego wcielenia. Wiem jednak że dysponowali dokumentacją starego Tonsilu, współpracują z akustykami z UAMu, PKP od nich kupuje odstraszacze zwierząt. Wyglądają na poważną firmę tym razem.

• #39 06 Sie 2014 21:04
    luki56
    Poziom 39  

Dziękuje, poszukam tych schematów i biorę się za składanie. Rozumiem ze samą kolumnę tez tam znajdę?

• #40 06 Sie 2014 22:21
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Nie. Obudowę musisz zrobić samodzielnie. Jeśli znajdziesz litraż, to nie będzie chyba problem. Robisz rysunek, obliczasz wymiary ścianek. Idziesz do OBI czy Castoramy i kupujesz MDF z docięciem, wikol i wkręty do płyt. Mi ostatnio zrobienie obudów zajęło weekend.

• #41 06 Sie 2014 22:40
    luki56
    Poziom 39  

Nie ma jakiś gotowych? Nie uśmiecha mi się to. Ostatnio jak takie rzeczy robiłem to wszystko krzywe było.

• #42 06 Sie 2014 22:58
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

luki56 napisał:

Nie ma jakiś gotowych?
    Nie ma. Właśnie na tym polega DIY.
    To nie jest takie trudne.

• #43 06 Sie 2014 23:14
    luki56
    Poziom 39  

Chyba spróbuje, najwyżej będzie krzywe. Teraz trzeb ogarnąć fundusze.
    Tylko nie doszliśmy do ładu z wzmacniaczem. Co taniego i dobrego polecasz. Tez Tonsila?

• #44 06 Sie 2014 23:39
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

No właśnie tu mamy problem. Potrzebne jest coś wytrzymałego, ale z dobrym brzmieniem, czyli jakaś pół-estrada. Ile chcesz na niego wydać?

• #45 07 Sie 2014 13:34
    luki56
    Poziom 39  

Nie wiem ile trzeba. może podaj z różnych budżetów krótko opisując. Tak chyba najłatwiej będzie mi wybrać.

• #46 07 Sie 2014 21:47
    Pawel S.
    Poziom 39  

Nie chce mi się czytać całego tematu z oczywistych względów...

Myślę że to by Ciebie zadowoliło ;)
    Złożenie zestawu kolumn z jakich głośników
    najlepsze z polskich głośników. Niestety autor nie udostępnił schematu zwrotnicy

• #47 08 Sie 2014 12:07
    luki56
    Poziom 39  

Głośniki juz zostały ustalone, pozostał tylko wybór wzmacniacza.

• #48 08 Sie 2014 12:18
    Pawel S.
    Poziom 39  

Żeby później nie było ze to nie zagra. :P
    Już taki temat przerabiałem ze "sprawdzonym" projektem z elektrody... Później przerabiałem całą zwrotnice od zera bo tego się słuchać nie dało.

• #49 08 Sie 2014 20:00
    luki56
    Poziom 39  

Mówimy o złożeniu Zeusów :)

• #50 09 Sie 2014 10:43
    Maximoorg
    Poziom 21  

Co do wzmacniacza najtańsza "półestrada" to chyba E800.

• #51 09 Sie 2014 11:13
    luki56
    Poziom 39  

Nie chodzi o jak najtaniej, tylko jak najtaniej zachowując dobry dźwięk. Jak dobry to poszukam.

• #52 09 Sie 2014 21:47
    symulant1
    Poziom 6  

Jeżeli faktycznie masz zamiar złożyć "Zeusy" to pokusiłbym się o jakiś używany powermixer , z korektorem jak będzie mało basu to sobie podkręcisz, na domówki myślę ze spoko. Ale jeżeli maja to być jakieś wyrafinowane domówki przy Winie i świecach to ja proponował bym 2x altus 200 lub 300 (swietna dynamika a jakość niczego sobie) + jakis amplituner np. Pioneera z pilocikiem i wyjściem na subwoofer aktywny w razie potrzeby.

• #53 09 Sie 2014 21:54
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kolejny... Czytałeś temat? Nie? To przeczytaj.
    Co do wzmacniacza. Określ przybliżony budżet.

• #54 09 Sie 2014 23:38
    luki56
    Poziom 39  

Nie wiem ile trzeba wydac, powiedzmy 300zł i może być używka.

• #55 09 Sie 2014 23:59
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Maximoorg napisał:
    Co do wzmacniacza najtańsza "półestrada" to chyba E800.
    E400 by wystarczył w zupełności. Pamiętajmy że to jest końcówka, więc może się okazać że potrzebne będzie kupienie miksera lub dorobienie przedwzmacniacza.

• #57 10 Sie 2014 01:37
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Na myśli mam oczywiście końcówkę mocy T-amp E400.

• #58 10 Sie 2014 10:15
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #59 10 Sie 2014 11:55
    luki56
    Poziom 39  

A ja dobrze o tym wiem. Altusy graja gorzej niż moje pierdziawki. Miałem okazję tego posłuchać.