Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC - Nowo zbudowany PC piszczy i nie ładuje systemu + zakup grafiki

zbyh 62 29 Jul 2014 16:21 4386 42
    zbyh 62
    Level 14  
    Witam złożyłem sobie komputer dla moich nie dużych wymagań, po podłączeniu jest jedno piknięcie pokazuje info jakie dyski zamontowane itp i za chwilę zaczyna piszczeć bez przerw ciągły pisk.
    Najpierw pokazał się komunikat" Out of range potem w biosie na czerwono widnieje
    Warning WGA Graphics card is not guaranteed to operate normally
    a gdy wyłącze kompa pokazuje Analog power saving mode
    Na razie przeczyściłem styki karty graficznej i pamięci i nie wiem co robić dalej.
    Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
    Konfiguracja komputera
    Gigabyte GA-EP35-DS3
    intel C2D E8400
    Radeon x1600 pro/TD 256M DDR2
    Pamięć Kingston DDR2 2048/667MHz
    Zasilacz Chieftec 400W
    Dyski WD BLUE 500

Z góry dziękuję za pomoc
    Jeżeli nie ten dział to przepraszm
    Właściwie powinienem napisać w Początkujący
  • Helpful post
    safbot1st
    Level 43  
    Karta grafiki może być niesprawna.
    Inny temat z tym komunikatem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1575170.html
    Wykonaj reset CMOS i napisz czy coś się zmieniło.
    Podaj nr. bios.
    Odczytasz go w lewym górnym rogu ekranu startowego:

Dodano po 2 [minuty]:

Karta posiada wtyczkę na dodatkowe zasilanie?:

• Helpful post
    alt-system
    Level 11  
    zbyh 62 wrote:
    Witam złożyłem sobie komputer dla moich nie dużych wymagań, po podłączeniu jest jedno piknięcie pokazuje info jakie dyski zamontowane itp i za chwilę zaczyna piszczeć bez przerw ciągły pisk.
    Najpierw pokazał się komunikat" Out of range potem w biosie na czerwono widnieje
    a gdy wyłącze kompa pokazuje Analog power saving mode
    Na razie przeczyściłem styki karty graficznej i pamięci i nie wiem co robić dalej.
    Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
    Konfiguracja komputera
    Gigabyte GA-EP35-DS3
    intel C2D E8400
    Radeon x1600 pro/TD 256M DDR2
    Pamięć Kingston DDR2 2048/667MHz
    Zasilacz Chieftec 400W
    Dyski WD BLUE 500

Z góry dziękuję za pomoc
    Jeżeli nie ten dział to przepraszm
    Właściwie powinienem napisać w Początkujący

Witaj .Jedno pikniecie oznacza prawidłowe załadowanie się biosu.

Niestety kolega ma racje karta prawdopodobnie uszkodzona. Lecz najpierw sprawdź ustawienia biosu czy masz prawidłowe ustawienia. Może jak kupiłeś używany sprzęt był podkręcany i karta grafiki nie współpracuje na tych parametrach. Proponuje dla pewności zresetować bios. Load Default opcja.

Oraz nie wiem dokładnie który model karty masz i jakie firmy bo dwa modele mają dodatkowe zasilanie,czy jest podłączone. Jeżeli te kroki ci nie pomogą ,to przykro mi ale karta do serwisu.

A Analog power saving mode oznacza po prostu że monitor wyłącza się w celu oszczędności energii, gdyż nie otrzymuje sygnału z karty graficznej
    safbot1st
    Level 43  
    Napisz jaki sygnał wydaje płyta po wyjęciu karty x1600.
    alt-system
    Level 11  
    safbot1st wrote:
    Napisz jaki sygnał wydaje płyta po wyjęciu karty x1600.

Zawsze będą dwa pikniecie przerwa dwa i tak ciągle. nie ma innej opcji , chyba że grafika jest na pokładzie to tylko jedno pikniecie.

Ten ciągły sygnał to brak zgodności checksum, czyli zła identyfikacja sumy kontrolnej pamięci. Wykonaj wszystkie kroki jaki podano. i w tedy do serwisu lub kogoś obeznanego z elektroniką.
    zbyh 62
    Level 14  
    Zresetowałem Bios i przestało piszczeć.
    Wersja Adward Modular Bios V6 00PG
    Na jednym z dysków miałem system rozumiem że muszę wgrać na nowo bo nie ruszy
    Przeglądałem opcję biosu i wszedłem w PC Heald status i zaniepokoiła mnie temperatura jest tak
    Curent System Temperature 46*C
    Curent CPU Temperature 109*c czy to nie za dużo
    cURENT CPU FAN Speed 1890 RPM
    Curent Power Fan 1043 RPM
    Curent system Fan 1 speed 1243 RPM

To co teraz zainstalować system i zobaczymy co dalej tak?
    Aha karta nie ma dodatkowego zasilania

System jakby chciał się załadować ale wyłącza się ekran i OUT OF RANGE 90KHz/60Hz
    safbot1st
    Level 43  
    zbyh 62 wrote:
    Wersja Adward Modular Bios V6 00PG

to nie jest wersja bios - gdzieś obok jest data bios - podaj.
    zbyh 62 wrote:
    Curent CPU Temperature 109*c czy to nie za dużo

Za dużo - zanim cokolwiek innego zrobisz popraw montaż chłodzenia przy okazji wymieniając pastę.
    W spoczynku w bios ma być około 50 - 60 st C max!
    zbyh 62
    Level 14  
    Copyright C 1984 - 2008 Adwart Software EP35-DS3 F4 tak mi pokazywało przed zresetowaniem biosu teraz nie pokazuje jaka wersja
    Chłodzenie poprawiłem ustabilizowało się na poziomie 45*

Nadal OUT OF RANGE 90.0kHz / 60Hz
    safbot1st
    Level 43  
    Czyli bios F4 - najnowszy - wiec bios ok.
    zbyh 62 wrote:
    System jakby chciał się załadować ale wyłącza się ekran i OUT OF RANGE 90KHz/60Hz

Wygląda to tak jakby monitor "dostawał" za wysoką częsotliwość odświerzenia.
    Możesz wejśc w tryb awaryjny (naciskaj F8 na starcie) albo uruchomić start w trybie VGA?

zbyh 62
    Level 14  
    Właśnie o to chodzi że nie mogę wejść w tryb awaryjny F8 nie dzia może dlatego że system się nie załącza może zrobić reinstalacje systemu z płyty CD
    safbot1st
    Level 43  
    Napisz/ wklej foto co jako ostatnie pojawia się na monitorze.
    Masz możliwość przetestować tą kartę w innym komputerze np. u kolegi?
    zbyh 62
    Level 14  
    Po włączeniu pokazuje się ekran Płyty Głównej Gigabyte z wyborem Biosu na dole
    Potem jakieś informacje jakie dyski zamontowane i coś tam jeszcze
    i na koniec Znaczek windowsa i zaczyna kręcić się kółko jakby zaczął ładować system i zaraz po tym Out of range

Nie stety nie mam możliwośći przetestowania innej karty
    alt-system
    Level 11  
    Dobra to poklei. System się nie załącza bo.......................... być może wcześniej dysk miałeś ustawiony w biosie AHCI . Znajdź opcję i zmień z IDE na AHCI Powinno pomóc.

KOLEGA safbot1st ma rację. dokładnie sprawdź mocowanie procesora ,czy pasta na procesorze się nie zglutowała ,jak jest stwardniała to lepiej bez niej dokładnie wyczyścić spirytusem powierzchnie radiatora i procesora. Musi przy zamocowaniu procesora MUSI ściśle przylegać.

Te procesory na stracie powinny mieć 40 stopni. wyższe wartości to cos nie tak do 50 max jak słabo zamocowany radiator.

Po zmianie na ahci wciskaj szybko klawisz f8 już w czasie bootowania powinieneś wejść nie wiem jaki tryb pracy wcześniej miał dysk twardy ale spróbuj albo Native Ide Albo Ahci innej opcji nie ma
    safbot1st
    Level 43  
    zbyh 62 wrote:
    Właśnie o to chodzi że nie mogę wejść w tryb awaryjny F8 nie dzia

Skoro widzisz znaczek windowsa musi się dać wejść w menu klawiszem F8
    Widać za późno albo za słabo naciskasz F8.
    Z ahci pomysł, ok, ale mi się wydaje, że karta nie wchodzi w tryb graficzny zaraz po znaczku windowsa, dlatego zalecałem f8 i "włacz tryb VGA" lub wejście w tryb awaryjny.
    alt-system
    Level 11  
    safbot1st wrote:
    zbyh 62 wrote:
    Właśnie o to chodzi że nie mogę wejść w tryb awaryjny F8 nie dzia

Skoro widzisz znaczek windowsa musi się dać wejść w menu klawiszem F8
    Widać za późno albo za słabo naciskasz F8.
    Z ahci pomysł, ok, ale mi się wydaje, że karta nie wchodzi w tryb graficzny zaraz po znaczku windowsa, dlatego zalecałem f8 i "włacz tryb VGA" lub wejście w tryb awaryjny.

Masz całkowita rację ,ale Ahci w pierwszej kolejności bym obstawiał ,gdyz przeważnie takie ustawienia są stosowane przez użytkowników. dziś specjalnie po raz już niepamiętny który taki przypadek i dwa kliknięcia i po sprawie a z opisu wygląda że taki to przypadek choć złe załadowanie grafy też daje taki efekt. więc albo albo próbuj kolego.

A w załączniku masz podgląd jakiej funkcji szukać to twój bios
    zbyh 62
    Level 14  
    Ustawienia w biosie
    Sata AHCI Mode jest wybór tylko na Ahci lub Disablet

F8 jak pisałem nie działa także na AHCI
    alt-system
    Level 11  
    Hm. możesz przesłać w załączniku ustawienia każdej strony bios interesują mnie tylko 4 pierwsze oraz z temperaturą oraz wnętrze twojego nowego peceta.?

Dodano po 2 [minuty]:

swiercm wrote:
    Na niektórych klawiaturach USB, nie da się niestety wejść w tryb awaryjny, ba czasem nie da się reinstalować istniejącego systemu. Tego problemu nigdy nie było z klawiaturami na PS/2. Może taka mała podpowiedź z mojej strony.

Na każdej się da, wystarczy w biosie ustawić aktywne usb w dosie. ale masz rację zapomniałem pewnie przez piwo :). ustaw jesz wszystkie opcje usb na enabled i wtedy f8
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    alt-system wrote:
    swiercm napisał:
    Na niektórych klawiaturach USB, nie da się niestety wejść w tryb awaryjny, ba czasem nie da się reinstalować istniejącego systemu. Tego problemu nigdy nie było z klawiaturami na PS/2. Może taka mała podpowiedź z mojej strony.

Na każdej się da, wystarczy w biosie ustawić aktywne usb w dosie. ale masz rację zapomniałem pewnie przez piwo . ustaw jesz wszystkie opcje usb na enabled i wtedy f8

Są marne klawiatury, gdzie żadne przestawienie opcji dotyczących USB w BIOS nic nie daje. Wtedy podłączenie na chwilę klawiatury na PS/2, bądź tej samej klawiatury poprzez przejściówkę USB->PS/2 taki system ratuje. Wszystko zależy i od rodzaju klawiatury i od rodzaju MoBo.
    alt-system
    Level 11  
    Ok zdjecie n1 wyłacz dyskietke 1,44-drive a disabled

zdjęcie nr 2 - firs boot device cd-rom
    potem hard disk
    potem disabled
    hdd smart enabled
    fuul scren logo disabled
    zdjęcie nr 3

usb keyboard suport enabled to samo mause w tedy f8 zadziała

parel port jak urzewasz drukarki spp-ecp

sprzetowo pamieć włóz w slot najbliższy procesora
    swiercm
    Moderator on vacation ...

Wyłącz FDD.

Ustaw na razie CD jako pierwszy, HDD jako drugi.

Włącz SMART
    Wyłącz C1E, aż do Virtualizacji - potem po testach to włączysz.
    Wyłącz Full Screen LoGo show

Włącz native MODE
    Włącz USB Keyboard MODE
    Wyłącz 3 ostatnie opcje

Takie samo zdjęcie, jak wyżej.

Wyłącz 3 i 4 funkcje

B.Z.

Na tą chwilę - bez zmian.

PC - Nowo zbudowany PC piszczy i nie ładuje systemu + zakup grafiki PC - Nowo zbudowany PC piszczy i nie ładuje systemu + zakup grafiki

Za wiele na tych zdjęciach nie widać, ale to, co mi się rzuciło w oczy, to zobacz, jak masz zasilacz przykręcony. Dosyć krzywo w stosunku do obudowy.
    alt-system
    Level 11  
    Izdjeciowo .Prosze zmienić gniazdo dysku twardego na wejście zero jak na zdjęciu.

A jeszcze jedno . Jeżeli oczy mnie nie mylą karta graficzna jest źle zamontowana. być może opiera się o zaczep pamieci ram. proszę dokładnie i delikatnie sprawdzić wydaje mi się że tył jest uniesiony ale słaba rozdzielczość mogę się mylić.
    zbyh 62
    Level 14  
    Zrobiłem wszystko co radziliśćie i nadal nic F8 nadal nie działa teraz jako ostatni ekran wyświetla się t PC - Nowo zbudowany PC piszczy i nie ładuje systemu + zakup grafiki o

zauważyłem jeszcze że bardzo nagrzewa się karta graficzna

Panowie DZIĘKUJĘ za dzisiejszą pomoc, ale ja już dzisiaj wysiadam mam dość. Jutro pociągnę temat bo bez was ani rusz. Pozdrawiam
    alt-system
    Level 11  
    Proszę sprawdzić taśmy od dysku twardego nie widać go w ogóle po poście.Dlatego nie działa gdzieś jest luz proszę dokładnie sprawdzić
    na tym zdjęciu powinno być widać dysk twardy nie ma go .Dlaczego.?

Proszę wejść po sprawdzeniu taśm w bios w pierwszej opcji powinny byc widoczne dyski twarde . jeżeli sa i po resecie ich nie ma to znaczy ze przedstawia się tylko elektronika .

Dodano po 35 [minuty]:

Ok. Zmęczony czasem tak bywa. Proszę zresetować bios Opcja Save default.
    Potem ustawić jak niżej. i zostawić choć osobiście wole ustawienia ahci czy to co pisałem wcześniej zamiast native . I teraz po kolei że by pookładać temat by bałaganu nie było.

Jeżeli ustawiliśmy w biosie podstawowe funkcje to na ostatnim zdjęciu przy próbie bootowania powinno pisać W tej ramce powyżej Master lub Slave Hdd i nazwa dysku.Jeżeli to mamy to jesteśmy w domu. F8 wciskamy w chwili bootowania czyli jak przejdzie bios naciskamy dość szybko aż ukaże nam się menu trybu awaryjnego oraz dodatkowe opcje. Aby to u Pana zadziałało obowiązkowo musza być odznaczone opcje usb na enable . INACZEJ NIE ZADZIAŁA.

Następnie w chodzimy w tryb awaryjny. jak zadziała to super po uruchomieniu ponownym system na pewno odpali. Jeżeli nie próbujemy ostatnio znana dobra konfiguracja.

Jeżeli i to nie pomoże opcja przywracania usług katalogowych.
    Oraz na koniec opcja uruchom w trybie vega niskiej rozdzielczości.

Jeżeli to nie pomoże a wiemy ze wszystko mamy prawidłowo podłączone, pozostaje reinstalacja systemu operacyjnego. Jeżeli mamy dane na dysku twardym możemy zainstalować cały system z zachowaniem danych , które będą w katalogu windows.old

Jeżeli nie ma danych śmiało formatujemy dysk i dzielimy na partycje które nam odpowiadają.

Jutro po monitoruje temat. Gdyby był Pan z łodzi podjechał bym i pomógł. Dla pewności na spokojnie proszę o zdjęcia jakieś lepsze wnętrza, ale podejrzewam że powinno być ok.

Pozdrawiam

swiercm wrote:

Wyłącz FDD.

Ustaw na razie CD jako pierwszy, HDD jako drugi.

Włącz SMART
    Wyłącz Full Screen LoGo show

Włącz native MODE
    Włącz USB Keyboard MODE

Takie samo zdjęcie, jak wyżej.

B.Z.

Na tą chwilę - bez zmian.

PC - Nowo zbudowany PC piszczy i nie ładuje systemu + zakup grafiki PC - Nowo zbudowany PC piszczy i nie ładuje systemu + zakup grafiki

Za wiele na tych zdjęciach nie widać, ale to, co mi się rzuciło w oczy, to zobacz, jak masz zasilacz przykręcony. Dosyć krzywo w stosunku do obudowy.
    zbyh 62
    Level 14  
    Witam ponownie. Więc tak najprawdopodobniej jast trafiona karta Grzeje się a wentylator nie chodzi a i smigiełko jest krzyweNie wiem dlaczego ale dyski widać tylko na gnieżdzie Gsata na sata 2 1,2 i 3,4 nie było ich widać.
    Teraz potrzeba szybkiego zakupu karty. Komputronik albo coś w okolicy Poradźcie mi proszę co kupić tak góra do 150 zł. Jak pisałem wymagań nie mam w gry nie gram ale nieraz lubie mieć pootwieranych kilka stron w internecie żeby nie przymulało no i raz kidyś jakiś film obejrzeć. no i musi mieć wyjście na D-sub.
    Czekam z niecierpliwością Dziękuję i pozdrawiam
    safbot1st
    Level 43  
    zbyh 62 wrote:
    najprawdopodobniej jast trafiona karta Grzeje się a wentylator nie chodzi a i smigiełko jest krzywe

I teraz dopiero o tym piszesz? Koledzy się produkują a karta zwyczajnie się przegrzewa lub dawno się już przegrzała i spaliła. Co więcej używanie karty w takim stanie może się skończyć uszkodzeniem płyty i innych podz. !
    Możesz też naprawić wentylator na karcie (naprostować łopatkę) lub wymienić i kartę znów testować - może jest jeszcze sprawna tylko się przegrzewała.
    alt-system
    Level 11  
    No cóż ciesze się że sprawa została wyjaśniona. A kartę jakąś sobie dobierzesz.

Pozdrawiam
    safbot1st
    Level 43  
    zbyh 62 wrote:
    Nie wiem dlaczego ale dyski widać tylko na gnieżdzie Gsata na sata 2 1,2 i 3,4 nie było ich widać.

Wejścia Gsata mają osobny kontroler (wolniejszy od sata). Kontroler sata na płycie możesz mieć z tego wynika uszkodzony (wyżej pisałem o uszkodzeniu płyty).
    Nie straszę, ale nie możesz tak "traktować sprzętu", że wentylator na grafice się nie kręci i nie jesteś tego w stanie od razu się tym zaopiekować, zauważyć, że coś jest nie tak.
    zbyh 62
    Level 14  
    Ta karta już wczoraj wieczorem gorąca była pisałem o tym. Nie chce się już bawić z nią chcę kupić nową ędzie pewność że karta jest w porządku. Poza tym zależy mi żebym odpalił kompa jak najszybciej. Możesz coś polecić. W Komputrroniku są od 90 zł wzwyż ale nie wiem co wybrać. Jechał bym i kupił i zobaczymy co dalej