Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MS Word 2007 - program samoczynnie usuwa plik na którym się pracuje

mmmaras 29 Lip 2014 17:20 1056 5
  • #1 29 Lip 2014 17:20
    mmmaras
    Poziom 11  

Witam,

mam ogromny problem z Wordem 2007 (wersja Home and Student na laptopie z Windows XP), . Pracuję na 40-stronicowym dokumencie z dwumiesięczną pracą i nagle Word wyrzucił mi błąd:

"Program Word utracił dane z powodu nieprawidłowego połączenia z siecią lub braku dyskietki. Dokumenty zależne od tych danych zostaną zapisane a następnie zamknięte."

Wygląda to tak:

1. Po kliknięciu OK pliku nie ma w folderze, w którym był zapisany.
    2. Zrobiłem pokaż ukryte pliki systemowe i pokaż ukryte pliki - nigdzie nie ma pliku tymczasowego .tmp z tkórego teoretycznie mógłbym odzyskać dane
    3. W lokalizacji C:\Documents and Settings\User_Name\Dane aplikacji\Microsoft\Word\ też nie ma żadnego pliku

Przy konfiguracji ustawień Worda 2007 zaznaczyłem opcję "Zapisz informacje Autoodzyskiwania co 1 min".

W jaki sposób mogę odzyskać utracony plik?

0 5
  • #3 29 Lip 2014 18:46
    mmmaras
    Poziom 11  

Pracuję na dysku zamontowanym na stałe w laptopie (na jednej z dwóch partycji).

edit: w lokalizacjach z linku, który podajesz nie ma żadnych plików tymczasowych Worda.

0
  • #4 29 Lip 2014 18:55
    safbot1st
    Poziom 43  

CDI nie zaznaczyło tego jako błąd ale masz okrutnie wysokie C4 (być może jakiś przekłamanie).

Atrybut 196 ( C4 )
    Reallocation Event Count
    Ilość operacji remapowania (przenoszenia danych z uszkodzonego sektora do specjalnego zarezerwowanego obszaru - obszaru rezerwowego). Wartość RAW tego atrybutu określa łączną ilość prób transferu danych z relokowanego sektora do obszaru rezerwowego. Liczone są zarówno próby udane jak i nieudane.
    Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

Poza problemami z wordem sytem pracuje prawidłowo? Pliki się normalnie zapisują/ odczytują?

0
  • #5 29 Lip 2014 19:02
    mmmaras
    Poziom 11  

Z resztą aplikacji jest wszystko w jak najlepszym porządku, nie ma problemu z odczytem i zapisem innych danych. Czy to może znaczyć, że dysk jest do wymiany? Czy parametry z Crystal Disc Info wskazują, że powinienem zrobić kopię dysku żeby nie utracić danych?

0
  • #6 29 Lip 2014 19:44
    safbot1st
    Poziom 43  

mmmaras napisał:
    Z resztą aplikacji jest wszystko w jak najlepszym porządku, nie ma problemu z odczytem i zapisem innych danych.

To zanaczy, że prawdopodobnie dysk jest sprawny, jedynie ta 1 wartość w SMART jest przekłamaniem.
    Czyli problem dotyczy pewnie samego worda.
    Czytałeś temat z linka, który wkleiłem?? Tam jest napisane aby użyć PC Inspector File Recovery

Dodano po 56 [sekundy]:

Poza tym z komunikatu worda wynika, że coś gdzieś zapisał, tylko gdzie?

0