Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo A633 - Strzela (strzelała) w trakcie prania

LeszeKao 29 Lip 2014 19:24 1449 6
  • #1 29 Lip 2014 19:24
    LeszeKao
    Poziom 10  

Witam,

Problem dotyczy pralki Ardo A663.
    Dzisiaj w połowie prania, pralka 2 razy wydała strzał. W pierwszej chwili myślałem, że coś spadło z pralki, jednak po chwili strzał był znacznie głośniejszy, wywaliło w mieszkaniu bezpieczniki, a w łazience śmierdziało kapiszonem.

Znalazłem ten wątek gdzie sugerowano usterkę styków w programatorze lub usterkę filtra przeciwzakłóceniowego. Po zdjęciu pokrywy ukazał mi się taki widok:
    Ardo A633 - Strzela (strzelała) w trakcie prania Ardo A633 - Strzela (strzelała) w trakcie prania Ardo A633 - Strzela (strzelała) w trakcie prania

Wyszperałem już w necie (jestem zupełnie niezwiązany z branżą AGD), że jest to filtr przeciwzakłóceniowy - domyślam się, że nie powinien tak wyglądać:)

W zawiązku z tym, że trzeba go wymienić, dla pewności, pozwoliłem sobie założyć nowy temat z pytaniem, czy usterka wystąpiła sama z siebie, czy w pralce może tkwić inna usterka, która załatwiła filtr? Nie chciałbym zamawiać filtr tylko po to, aby po podłączeniu znowu strzelił.

Tak na marginesie - znalazłem, chyba jedyny sklep internetowy z tą częścią - klik - czy będzie w porządku, czy może są inne (nowsze) filtry, które warto zastosować?

A przy okazji - czy zna, ktoś może sklep na terenie Łodzi, gdzie mógłbym dostać ten filtr? Tak, moja pralka szybciej wróciłaby do żywych.

Dzięki serdeczne za wszystkie podpowiedzi.

Ole!

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Lip 2014 19:42
    fredo110
    Poziom 23  

Witam, tak padają te filtry w tych pralkach. Jeżeli znalazłeś w North to jedyne wyjście zamówić, co prawda sklep jest drogi ale oprócz tego sklepu chyba nie znajdziesz. ewentualnie próbuj na Aledrogo. Nic innego nie było przyczyną że on podł ten typ tak ma. Powodzenia.

0
  • #3 29 Lip 2014 19:56
    LeszeKao
    Poziom 10  

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź.

Znalazłem ten filtr na Allegro, ale jest oznaczony jako używany, wiec raczej nie warto skoro są awaryjne.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Lip 2014 20:00
    fredo110
    Poziom 23  

Raczej tak.

0
  • #5 30 Lip 2014 18:00
    LeszeKao
    Poziom 10  

Pralka już śmiga.

Filtr kupiłem w łódzkim sklepie ElmaRK (http://www.elma-rk.pl/), który szczerze polecam. Obsługa dobrała mi odpowiedni zamiennik, dokładnie sprawdzając czy wszystko będzie śmigało.
    Do tego wszystkiego część kosztowała 20 PLN, tak więc ponad 2 razy taniej niż w North.

0
  • Pomocny post
    #6 30 Lip 2014 18:04
    fredo110
    Poziom 23  

Witam, cieszę się że masz kłopot z głowy i że na miejscu kupiłeś, tak jak pisałem tam jest drogo. Czyli temat można zamknąć. Pozdrawiam.

0
  • #7 30 Lip 2014 18:14
    LeszeKao
    Poziom 10  

Jeszcze raz dzięki.
    Zamykam temat.
    Ole!

0