Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II G 2001 - silnikZ16 XE gaśnie po rozgrzaniu

29 Lip 2014 21:20 4461 12
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Problem jak w temacie. Gdy silnik trochę ostygnie można go uruchomić (choć zdarza się, że jest czasami problem). Usterka pojawiła się ok. dwóch miesięcy wcześniej. Początkowo silnik po samoczynnym wyłączeniu można było uruchomi po kilku przekręceniach kluczyka. Z czasem problem narastał. Obecnie gdy uruchomię silnik mogę przejechać kilka kilometrów, silnik gaśnie i muszę czekać aż trochę spadnie temperatura i odpalę go ponownie za pierwszym razem (ale nie zawsze).
    Kody błędów:
    0230 - przekaźnik pompy paliwa
    0400 - nieprawidłowy sygnał zaworu EGR
    1230 - uszkodzenie w obwodach przekaźnika pompy paliwa /przekaźnika zasilania sterownika

Sprawdziłem:
    - czujnik wału korbowego - rezystancja w normie ( 2,4-2,8 koma)
    - zawór EGR odkręcony sprawdzone przeloty (czyste)
    - wymieniony filtr paliwa
    - szczelność przewodów dolotu powietrza wizualnie sprawdzone - wszystko ok
    - przekaźnik pompy paliwa sprawdzony w stanie zimnym - działa prawidłowo
    Pisząc ten post zorientowałem się, że muszę sprawdzić ten przekaźnik, gdy silnik zgaśnie po nagrzaniu.
    Pomimo to, proszę o porady.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    Masz na myśli fioletowy przekaźnik sterujący?
  • Poziom 21  
    sterownik tym autku, to takie aluminiowe pudełeczko z dwiema wtyczkami przykręcone do głowicy silnika :D
  • Poziom 11  
    ok. Da się naprawić? Może coś więcej?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Już piszę więcej, musisz to pudełeczko otworzyć i wymienić bardzo, bardzo cienkie druciki, łączące płytkę z pinami kostek. Kup sobie ze 30 sterowników i ćwicz. Jest szansa, że w końcu Ci się uda ;)
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedź. mam 31 sterowników :D . Z zawodu jestem elektronikiem, trochę mnie korci żeby zajrzeć :shii:
  • Poziom 21  
    do takiej zabawy to konieczna diabelska cierpliwość i wręcz chirurgiczna precyzja
  • Poziom 28  
    Jak zajrzy do środka to zmieni zdanie.
    Pozdr.
  • Poziom 15  
    Jeszcze pozbycie się żelu to nie lada zadanie żeby więcej szkód nie narobić.
  • Poziom 11  
    Dzięki non e vero italiano. Sterownik naprawiony, auto sprawne. Otworzyłem, spojrzałem, zrobiłem oczy, jak wieczka od słoików i oddałem fachowcom :D . Pozdrawiam.
    Temat zamykam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Wymiana sterownika rozwiązała problem.