Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E60 525D - Bmw e60 525d czy audi a6 c6 2.7tdi max 2006

tskboss 29 Lip 2014 22:14 7827 11
  • #1 29 Lip 2014 22:14
    tskboss
    Poziom 7  

Witam jak w temacie, zamierzam kupić samochód będzie to mój drugi samochód mieszkam w UK,i nie wiem co mam wybrać słyszałem że Audi silniki to lipa do 2007r a w BMW silnik jest bardzo dobry , jakie są wady i zalety ? Drogi serwis ? Drogie części do BMW to prawda?

0 11
  • #2 03 Sie 2014 20:33
    nioop

Specjalista AGD

Obydwa auta są bardzo drogie w utrzymaniu.. Baaa.. Wymagaja nie byle jakiego serwisu..
    Audi z tych lat z tym silnikiem ma poważną wadę rozrządu.. - Bardzo kosztowna więc ryzyko jest tutaj duże..

BMW - Klasa sama w sobie.. Ja bym brał BMW, choć nie ten model, bo zwyczajnie nie stać było by mnie na jego utrzymanie w dobrej kondycji.. Także przemyśl poważnie te auta..

Ale wszechobecna elektronika w obydwu samochodach i tak będzie Ci od czasu do czasu dawać znaki o sobie ;)

0
  • #3 03 Sie 2014 21:31
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Jeśli BMW to 3.0
    A6C6 wcale nie jest tak drogi jak piszą.
    Ma jedynie pasek króciutki do wymiany od czasu do czasu, a łańcuchy to inna sprawa, ale jak wymieniasz właściwy olej co 10kkm to nic się nie dzieje.
    Serwisuje też takie więc wiem co nieco.

1
  • #4 03 Sie 2014 22:19
    nioop

Specjalista AGD

Tylko czy przypadkiem 2.7 w audi nie ma bolączki z łańcuchem rozrządu ? Dodatkowo umieszczonym od strony skrzyni ?

0
  • #5 04 Sie 2014 11:26
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Są łańcuchy i to nie jeden ale jak co to ślizgi są powodem grzebania w tamtych okolicach.
    Wymiana nwego rozrządu to bagatela 8000zł. Tak dla wiadomości niezorientowanym .

0
  • #6 04 Sie 2014 19:06
    nioop

Specjalista AGD

No i właśnie o to mi chodziło..
    BMW bedzie kosztowne, będzie miało niedomagania jak każde auto tej klasy.. Jednak nie ma tejże wady rozrządu co Audi , wobec czego jest mniej ryzykownym autem..
    Naturalnie trzeba pilnować w 3.0 słynnych klapek.. Lub je wywalić.. Rzekomo odradzają, jednak jeździłem autem które miało owe klapki usunięte i nie odczułem pogorszenia się kultury pracy silnika..

0
  • #7 23 Sie 2014 11:23
    tskboss
    Poziom 7  

a co sadzicie o klasie niższej e90 320d ? tak max 2007

0
  • #9 24 Sie 2014 22:56
    nioop

Specjalista AGD

tskboss napisał:
    a co sadzicie o klasie niższej e90 320d ? tak max 2007

Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie poszukują tak tych diesli.. Każdy wie jak uciążliwe jest użytkowanie nowoczesnego diesla.. w żaden sposób też nie są one oszczędniejsze od LPG.. zostawiają chmure czarnego dymu za sobą i wogóle nie pasują do BMW :]
    Ja E90 widział bym w konfiguracji 2.5 + LPG by było oszczednie.. (przed liftem, bo lifcie ciężko jest z lpg)

E90 - ogólne dobre auto, da się znaleść jeszcze nieskatowany egzemplarz.. Ale trzeba zaznaczyć ze jest to juz auto budowane przez księgowych a nie inzynierów jak wcześniejsze modele.. Poza tym od tego modelu według mnie bmw straciło swój oryginalny charakter.. Ale to może być tylko kwestia gustu..
    Dla mnie najpoważniejszą wadą tego modelu jest ilość mniejsca w środku.. Jest tam naprawdę ciasno.. Ale dla niektórych może być to wystarczające..

0
  • #10 27 Sie 2014 17:44
    tskboss
    Poziom 7  

A bmw e60 po lifcie czy a6 po lifcie co polecacie ?

0
  • #11 27 Sie 2014 20:06
    nioop

Specjalista AGD

Po lifcie - Oba auta są bardzo zbliżone do siebie..
    Koszt utrzymania równiez bardzo podobny.. Awaryjność również (po lifcie)..

W tej kwestii juz chyba nikt Ci nie pomoże, pozostaje usiąść w jednym i drugim, przejechać się i stwierdzić w którym się czuje lepiej..

0
  • #12 27 Sie 2014 22:36
    Krzycho_L
    Poziom 14  

No dylemat jest spory sam się zastanawiam nad E60 i A6. Ja osobiście choruję na E60, ale ze zmianą auta poczekam jeszcze chyba rok. Ile kolego chcesz przeznaczyć na to autko?

0