Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA] [Excel] - podział pliku

dombek100 29 Lip 2014 22:34 1593 2
  • #1 29 Lip 2014 22:34
    dombek100
    Poziom 5  

Witam serdecznie,
    Potrzebuje napisać makro, które znacząco przyspieszy mi prace.
    Chodzi o to by dzieliło gotowy raport na części i każdą z nich zapisywało w oddzielnym pliku pod nazwą taką jak wartość w kolumnie.
    Dla ułatwienia (w celach poglądowych) stworzyłem mocno uproszczoną wersję tego raportu.
    Chodzi o to żebym mógł szybko podzielić ten raport na części zgodnie z wartościami z kolumny „B” (będzie to ruchoma kolumna w zależności od raportu, ale z tym sobie poradziłem poprzez intpuboxa)
    Nie potrafię zmusić excela do tego żeby porównywał wartość przykładowo z kolumny C3 z C4 z C5 itd. I w momencie kiedy wyjdzie że c5<>c6 żeby zaznaczył cały obszar a3:d5 + zawsze wiersz a2:d2, skopiował do nowego arkusza i zapisał w odpowiednim folderze pod nazwą taką jak wartość w komórce c5. I tak dla kolejnych zestawów.
    Jak już będę wiedział jak zaznaczyć pierwszy i ostatni wiersz z zakresu tych samych wartości to mam nadzieje ze będę potrafił skopiować i zapisać materiał pod odpowiednią nazwą.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 2
  • Pomocny post
    #2 30 Lip 2014 15:29
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 30 Lip 2014 22:25
    dombek100
    Poziom 5  

JRV dokładnie o to mi chodziło. Jesteś wielki!
    Zmużdżałem się i nie mogłem wpaść na tą pętle. Potrzebuję trochę zmodyfikować ten kod, ale z tym już sobie poradzę (muszę sprawić żeby to makro było bardziej uniwersalne). Wielkie dzięki za szybką i konkretną pomoc.

0