Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przyczepa do Lanci - Światło STOP w przyczepie gaśnie z opóźnieniem

Frukacz 30 Jul 2014 08:35 1548 5
Wago
    Frukacz
    Level 10  
    Witam

Mam taki o to problem z moją przyczepą. Zakupiłem samochód z hakiem oraz instalacją elektryczną (Lancia Delta). Samochód jest wyposażony w światła do jazdy dziennej. Po podłączeniu przyczepy - gdy w samochodzie włączone są światła dzienne – oświetlenie przyczepy działa prawidłowo. Problem pojawia się po włączeniu w samochodzie świateł mijania. Wówczas w przyczepie, światło STOP gaśnie z opóźnieniem (pół sekundy, może sekunda) w stosunku do STOP w samochodzie. Dodam (jeśli może to mieć znaczenie), iż samochód wyposażony jest z tyłu w światła LED, natomiast z przodu w reflektory kesonowe.

Nie wiem w jaki sposób podłączona jest instalacja elektryczna przyczepy (czy przez moduł, czy bezpośrednio do instalacji samochodu). Auto jest z Niemiec, stosunkowo młode, hak Thule, więc zakładam, że połączenie wykonane jest profesjonalnie.

Co może być przyczyną tego, że przy światłach włączonych w samochodzie światłach mijania, STOP w przyczepie gaśnie z opóźnieniem? Z góry dzięki za pomoc.
  • Wago
    adam158
    Level 23  
    Wszystko jest dobrze,ledy od stopu z tyłu auta gasną natychmiast,natomiast tradycyjne żarówki z włóknem mają zwłokę,po prostu rozgrzane włókno jeszcze przez chwile wydziela światło po wyłączeniu.
  • Wago
    Frukacz
    Level 10  
    adam158 wrote:
    Wszystko jest dobrze,ledy od stopu z tyłu auta gasną natychmiast,natomiast tradycyjne żarówki z włóknem mają zwłokę,po prostu rozgrzane włókno jeszcze przez chwile wydziela światło po wyłączeniu.

Nie, chyba nie jest ok. Dopóki w samochodzie włączone są światła dzienne, STOP-y gasną jednocześnie (i w samochodzie i w przyczepie). Opóźnienie się pojawia dopiero przy włączonych światłach mijania.
    adam158
    Level 23  
    Sorry, chyba nie doczytałem szczegółów,ale tak generalnie to się tym nie przejmuj ,gorzej by był gdyby one nie świeciły.
    Frukacz
    Level 10  
    adam158 wrote:
    Sorry, chyba nie doczytałem szczegółów,ale tak generalnie to się tym nie przejmuj ,gorzej by był gdyby one nie świeciły.

Nooo, tragedii nie ma, ale ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje? Pierwszy raz spotykam się z czyms takim.
    tzok
    Moderator of Cars
    Stop sterowany przez PWM (nie ma osobnych przewodów od stopu/pozycyjnych) i niefabryczny moduł... ot cały problem. Powinieneś mieć moduł haka chodzący po CANie albo co najmniej dostosowany do świateł LED i sterowania PWM.