Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ma這 FPS ograniczenie spadki

30 Jul 2014 10:19 3501 34
  • Level 14  
    Witam, ot騜 mam problem z moim komputerem, podczas grania np. w Watch Dogs, liczba fps nie przekracza 45 fps, niewa積e czy ustawienia minimalne (wraz z rozdzielczo軼i 800x***) czy ustawienia max w full hd. Czy jest co co mo瞠 blokowa ilo嗆 fps?

Konfiguracja:

AMD Fx6100 @3,95Ghz
    Asrock 870 extreme 3
    8GB pami璚i ram kingston 1333
    Dysk WD caviar blue 500
    Zasilacz Feel 3 500w
    Ch這dzenie asus silent square
    Karta Graficzna Gigabyte GTX 660 2gb OC
    Klawiatura Vakoss

W czym mo瞠 tkwi problem?
  • Level 12  
    PRzyda豉by si jeszcze karta graficzna. Og鏊nie watchdogs ma memory leak. Nawet najlepsz kart graficzn potrafi zakatowa. Poprawia to modowanie m.in. MalDo Stutter Fix albo po prostu sciagasz ca造 mod TheWorse. Do tego na p造nno軼i zyskasz stosuj帷 odpowiednie oprogramowanie. Np na radeonie odpalasz RadeonPro. Nawet na ustawieniach domy郵nych gra dzia豉 sporo lepiej.

Je瞠li w innych przypadkach obserwujesz fps dropy (gry kt鏎e zwykle dzia豉造 ok) przyczyn mo瞠 by przegrzewanie si komponent闚. Teraz latem to cz瘰ty problem. Zakurzone radiatory i wentylatory maj s豉ba sprawno嗆, a procesor 瞠by si nie spali zmniejsza automatycznie taktowanie b康 wy陰cza rdzenie a to ko鎍zy si spadkami FPS.
  • Level 14  
    sorka, zapomnia貫m o grafice, (dodane do opisu) nie s康z 瞠by by這 to spowodowane przegrzewaniem, nawet od razu po odpaleniu komputera dalej jest ma這 fps, w occt temp. nie przekracza 63C. Nie dzieje si to tylko w Watch dogs, w grze uturned, to samo (gdzie kolega na podobnej konfiguracji ma wiele wi璚ej), w minecraft to samo. Z gr League of Legends ju sobie poradzi貫m, zmieniaj帷 na starsze stery od grafiki oraz podkr璚aj帷 go do tego taktowania co napisane, a wiecej podkr璚i nie potrafi, albo na tej konfiguracji si nie da, bo ca造 czas crashe (aktualnie podkr璚enie szyn na 203, mno積ik 19.5, oraz napi璚ie 1.375).
  • Level 12  
    W grach jak watch dogs karta graficzna oraz procesor osi庵aj swoje graniczne temperatury po minucie. Temperatura wzrasta juz przy samym g堯wnym menu. Mimo wszystko sprawdzilbym procesor. Ten mo瞠 zmniejsza taktowanie procesora po osi庵ni璚iu pewnej temperatury. Zwi瘯szaj帷e si obroty wentylatora nie pomagaj bo jest zawalone kurzem. Wiec aby unikn望 przegrzania spada cz瘰totliwo嗆 taktowania. Zawsze wchodzi te opcja jakiego wirusa. Ewentualnie innego programu. Np AMD gaming evolved popularnie zwany raptr udost瘼ni ostatnio narz璠zie do nagrywania powt鏎ek. To si w陰cza automatycznie do嗆 mocno obciazajac komputer. Proponuje wy陰czy wszystkie zb璠ne programy i potem testowa jak wygl康a sprawa.
  • Level 14  

Po chwili grania watch dogs.

Dodano po 8 [minuty]:

po wgraniu tego moda theworse, nie da si gra 20 fps max. :/
  • Level 12  
    549mhz karty graficznej to troch ma這?

Na moje karta powinna mie co ko這 1000 MHz
  • Level 14  
    W豉郾ie te si dziwi貫m, bo w zak豉dce GPU w occt jest co takiego. Ma這 FPS ograniczenie spadki

i jeszcze jeden ss

• Level 12  
    Pierwszy screen i 300 MHz to tryb 2D wiec si nie ma co dziwi. W drugim w tle wygl康a ze by這 wi璚ej oko這 1ghz. Tylko pytanie co tu pokazuje informacje 幢e. Nie wiem jakie programy stosuje si do OC dla kart nvidii. Spr鏏uj ustawi te 1ghz w trybie 3d i sprawd czy karta z jakiego powodu nie przechodzi w tryb 2D
  • Level 14  
    Jest tylko ten program, i na nim ustawione wszystko fabrycznie, to gdzie to mam zmieni to 3d?

• Level 12  
    1033 niby jest a spr鏏uj najnowsze sterowniki wpisa貫s ze masz stare. Stare maj to do siebie 瞠 mog nie dzia豉 tak jak powinny. Poza tym zamknij te wszystkie occc itp mo瞠 kt鏎y z tych program闚 dzia豉 jako ograniczaj帷 reszt.
  • Level 43  
    W nvidia control panel ustaw "wysoka wydajno嗆", wy陰cz v-sync, w grze te.
    Otw鏎z program gpu-z na zak豉dce sensors i po kilku minutach grania w WD wklej screena z tej zak豉dki gpu-z.

Dodano po 24 [sekundy]:

lub
    Uruchom OCCT i HWmonitor jednocze郾ie, po 10 minutach wklej screena z HWmonitor.

Dodano po 1 [minuty]:

Poza tym masz sporo nerw闚 graj帷 na
    xxkachellxx wrote:
    Zasilacz Feel 3 500w

Mia貫m ten zasilacz i na Phenom II x3 3.6 + gtx460 wy陰cza mi si komputer w grach.
    Powiniene podmieni ten zasilacz na pr鏏 na mocniejszy (i nie mam tu na my郵i cyferek na naklejce)
  • Level 14  
    Prosz, na tym zasilaczu musze niestety jeszcze chwile poci庵n望, brak finans闚.

• Level 43  
    Ze screena wynika, 瞠 karta gr. pracuje na max - pierwszy wykres ma 2 "schodki" czyli tryb 2D 300MHz, 3D "niski" - 500MHz i 3D "pe軟y" 1000MHz (oko這). Najed jeszcze kursorem w miejsce, gdzie wykres jest najwy窺zy - w okienku po lewej powinno si pokaza oko這 1000MHz.
    Ze screen闚 OCCT wynika, 瞠 cpu r闚nie pracuje na max - 3.9 GHz.
    Je郵i masz 45 fps w watch dogs to mo瞠 spr鏏uj wy陰czy v-sync (synchronizacja pionowa) w ustawieniach gry. Pr鏏owa貫?
  • Level 14  
    tak, pr鏏owa貫m, synchronizacja pionowa wsz璠zie jest wy陰czona. ;/
  • Level 12  
    Pytanie jakie ma od鈍ie瘸nie. Bo double buffered vsync dla 60 Hz nie wyjdzie 45 fps. Og鏊nie watch dogs nie bralbym jako dobr gr do benchmarkowania i szukania problem闚. Odpal mo瞠 co co faktycznie jest dobrze zoptymalizowane.
  • Level 43  
    steelek56 wrote:
    Pytanie jakie ma od鈍ie瘸nie. Bo double buffered vsync dla 60 Hz nie wyjdzie 45 fps.

Skoro i tak ma v-sync wy陰czone nie powinno w og鏊e by limitu klatek.
    xxkachellxx wrote:
    tak, pr鏏owa貫m, synchronizacja pionowa wsz璠zie jest wy陰czona. ;/

W jak zmieniasz w NV control p. z wydajno嗆 na jako嗆 zmienia si co w kwestii klatek?
    safbot1st wrote:
    ajed jeszcze kursorem w miejsce, gdzie wykres jest najwy窺zy - w okienku po lewej powinno si pokaza oko這 1000MHz.
    Tyle jest?
    Poza tym zgadzam si z steelek56 . WD chyba nie nada si do testowania karty ze wzgl璠u na to, 瞠 jest to prawdopodobnie konwersja z konsoli wi璚 tak jak gta4 b璠zie mia這 te 45 fps, dziwne tylko, 瞠 po "zjechaniu" detali i rozdzielczo軼i klatki nie "rosn". ? :/
  • Level 14  
    Tutaj jeszcze jedno zdj璚ie, na wszystko low itp: 40-55 fps.

To co do benchmarkowania? mam gdzies 3dmarka, mog go odpali je瞠li b璠zie dobry do tego.
  • Level 12  
    Watch dogs to nie konwersja. A nawet je郵i to w miar udana. Na konsolach limit jest 30 fps. Na PC takiego limitu nie ma. Sam mam t gr i ona jest po prostu kiepsko zoptymalizowana. Potrafi nawet na niskiej jako軼i tekstur zezrec 3gb ramu karty. Grunt to wgra odpowiednie mody (theworse z maldo) wtedy si robi w miar p造nnie. Ale mimo wszystko gra si nie nadaje do jakiego benchmarkowania.

@up i wszystko jasne. Masz zawalony ram karty. 圭i庵nij patch theworse z maldo texture fix i powiedz czy co si poprawi這.
  • Level 43  
    Ja tam widz 51fps - tak to mo積a gra - nie widz problemu.
    Poza tym zobacz GPU Load 44% - gra nawet po這wy mocy karty nie zu篡wa!
    Mo瞠sz jeszcze wklei identyczny screen z wykresami u篡cia cpu z managera zada?

Dodano po 1 [minuty]:

steelek56 wrote:
    Potrafi nawet na niskiej jako軼i tekstur zezrec 3gb ramu karty.

Ciekawe, bo w gpu-z wida, 瞠 nie ma apetytu - zjad豉 1,5gb z 2gb karty. :)

Dodano po 1 [minuty]:

steelek56 wrote:
    Sam mam t gr i ona jest po prostu kiepsko zoptymalizowana.
    steelek56 wrote:
    Grunt to wgra odpowiednie mody (theworse z maldo) wtedy si robi w miar p造nnie. Ale mimo wszystko gra si nie nadaje do jakiego benchmarkowania.

Jestem sk這nny w to uwierzy. Autor s造sza? - mody by si przyda造.
  • Level 14  
    Pisa貫m 瞠 mam wgrane, jakakolwiek zmiana w panelu nvidii nic nie daje. Rozumiem Ci 瞠 si da gra na 50 fps, ale w grze uturned mam te 40 fps, gdzie kolega na athlonie II x4 i gtx 560ti ma 70.

Dodano po 4 [minuty]:

Zauwa篡貫m, 瞠 cz瘰totliwo軼i gpu si nie zmieniaj, tak ma by? wcze郾iej same si zmienia造.

• Level 12  
    Najlepszy spos鏏 to zainstalowa nowe sterowniki. A jak to nie pomo瞠 to spr鏏owa. Utworzy nowy profil. I tam sprawdzi czy jest poprawa.
  • Level 14  
    Przed formatowaniem by這 tak samo.
  • Level 12  
    To w takim wypadku nie mam poj璚ia co to mo瞠 by.
  • Level 43  
    xxkachellxx wrote:
    Zauwa篡貫m, 瞠 cz瘰totliwo軼i gpu si nie zmieniaj, tak ma by? wcze郾iej same si zmienia造.

Co blokuje kart w trybie 3D, po resecie powinny spa嗆.
    safbot1st wrote:
    Mo瞠sz jeszcze wklei identyczny screen z wykresami u篡cia cpu z managera zada?

Wkleisz?
    xxkachellxx wrote:
    kolega na athlonie II x4 i gtx 560ti ma 70.

No, troch dziwne - z kolei nie jestem przekonany do tych FX dlatego prosz jeszcze raz o screena.
    xxkachellxx wrote:
    akakolwiek zmiana w panelu nvidii nic nie daje.

Tak nie powinno by. A jak zmienisz ustawienia dla gry indywidualnie jak tutaj:

sprawd czy masz wy陰czony tak瞠 tu v-sync, czyli nie adaptive tylko Off. Reszt mo瞠sz ustawi jak na screenie. Ustaw to na jakie szybkie ustawienia.
  • Level 14  

za minutk napisz rezultat tych ustawie.
  • Level 43  
    Ok, czekam na rezultaty. Wyra幡ie wida, 瞠 procesor pracuje te zaledwie na 50% mocy - tak jak karta. Dziwne. Mo瞠 zmiana ustawie w NVCP co pomo瞠. Wg. mnie cpu i gpu powinno "i嗆" na 100% mocy i powiniene mie 80-100 FPS.
  • Level 14  
    dalej to samo, co prawda jest czasem 70 fps ale w tunelach itp, spadki s dalej do 40 fps. Wydaje mi si 瞠 na takiej rozdzielczo軼i powinno by tak jak m闚isz oko這 80.
  • Level 43  
    Spr鏏uj wy陰czy oszcz璠zanie energii w BIOS.
    Uruchom OCCT i HWmonitor jednocze郾ie, po 10 minutach wklej screena z HWmonitor.

Dodano po 11 [minuty]:

Aha - widz m鎩 b陰d - w trybie okienkowym masz u篡cie GPU44%, na fulscreenie kt鏎y wys豉貫 jako 1-wszy jest ok 100% u篡cia GPU. Nic si chyba nie da poradzi - ta gra tak widocznie ma.
    Co do FPS u kolegi:
    xxkachellxx wrote:
    kolega na athlonie II x4 i gtx 560ti ma 70.

Mo瞠 to by kwestia OC procesora, jego typu i systemu - ma tak jak Ty win8?

Jedyne co mog w tej sytuacji poradzi to wgranie jakich innych mod闚 do gry, aktualizacja ster闚 karty i wgranie najnowszego DX11.1

Dodano po 24 [sekundy]:

Masz mo磧iwo嗆 spr鏏owa ile b璠zie klatek na win7?
  • Level 14  
    Kolega ma athlona 4x3.0 bez zadnego podkr璚enia 8 gb ramu, system win 8.1, bli瞠j weekendu mog przeinstalowa system i posprawdza. Spr鏏uj sobie jeszcze po篡czy od kogo jaki inny zasilacz i zobaczy co wtedy b璠zie, jak narazie dzi瘯uj, a tutaj jeszcze ten ss o kt鏎y prosi貫.

Dodano po 12 [sekundy]:

• Level 43  
    Wysoka temperatura AUXTIN. Spr鏏uj pu軼i jaki nawiew na mostki i sekcj zasilania - do堯 jaki niedu篡 wentylatorek np. 9cm.
    71 FPS na screenie - nie jest 幢e. U篡cie CPU ci庵le oko這 50% - mo瞠 przez przegrzewaj帷e si mostki. Wy陰cza貫 oszcz璠zanie energii dla cpu w bios typu C&Q?