Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w210 - Świecą kontrolki po wymianie licznika

30 Lip 2014 12:32 1308 5
  • Poziom 16  
    Jak w temacie, wymieniłem licznik bo siadło w nim podświetlenie (całe podświetlenie wskazówek - prędkości, obrotów, paliwa i temp. ) w nowym liczniku nie działa wskazówka obrotów i po odpaleniu auta świecą wszystkie kontrolki. Trzeba podłączyć pod komputer i skasować błędy ? czy nowy-używany licznik jest uszkodzony ?

Mercedes 98r. 2.3 benzyna.
  • Poziom 17  
    kasowanie błędów nic tu nie da.Obstawiam że ten drugi licznik pewnie uszkodzony albo nie taki do tego auta.
  • Poziom 16  
    Naprawiłem swój oryginalny licznik, powodem braku reakcji wskaźników, był silniczek wskazówki paliwa, który drgał lekko, rozebrałem licznik, po podłaczeniu delikatnie popchnąłem wskazówkę paliwa i "poleciała " na swoje miejsce. Z używanego licznika który zamówiłem po rozebraniu wy-lutowałem silnik i wlutowałem do mojego licznika.

Oczywiście jeszcze wszystko testuję, na oryginalnym liczniku pojawia się błąd SRS po kilku minutach jazdy gaśnie, czytałem, że to coś od poduszek powietrznych, ale nie wiem jak to rozwiązać.
  • Poziom 20  
    djkarol1 napisał:
    wymieniłem licznik bo siadło w nim podświetlenie (całe podświetlenie wskazówek - prędkości, obrotów, paliwa i temp. )

djkarol1 napisał:
    Naprawiłem swój oryginalny licznik, powodem braku reakcji wskaźników, był silniczek wskazówki paliwa

To co sie w końcu działo ze starym licznikiem? Dwa posty a zamieszania jakby temat był przynajmniej na dwie strony...
  • Poziom 16  
    W starym liczniku nie było podświetlenia, ale był też problem wskazówek, o czym nie dopisałem.(nie wiem dlaczego, zjadło mi zdanie) Powodem podświetlenia okazały się oczywiście spalone żarówki, a problem wskaźników uważałem za trudny do rozwiązania - zatem po taniości zamówiłem " nowy - używany" licznik. (Z dobrymi żarówkami, ale problemem wyżej opisanym).

Obecnie stary licznik działa, tyle że mam błąd SRS.
  • Poziom 20  
    Masz błąd SRS bo sterownik pewno wykrył usterkę w obwodzie lampki kontrolnej systemu SRS i świeci, teraz jedynie diagnoza komputerowa i ewentualnie jak jest powyższy błąd to wystarczy go tylko skasować.