Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Amica GEO204 - Nie działa piekarnik

robisobol 30 Lip 2014 16:04 2106 2
  • #1 30 Lip 2014 16:04
    robisobol
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie.
    Piszę po raz pierwszy na forum i od razu o problemie.
    Kuchnia Amica model GEO204 piekarnik nagrzewa się tylko do około 150 stopni przy włączeniu trybu grzania góra i dół. Grzeje wówczas tylko dolna grzałka. Górne pozostają zimne. Jednak jeżeli włączę grzanie tylko góra (oznaczenie na pokrętle taki zygzaczek) to górna wewnętrzna grzałka robi się bardzo szybko czerwona. Zewnętrzna nie grzeje wówczas ale nie wiem czy akurat ma grzać w tym ustawieniu. Nie mam więcej ustawień grzania tylko górnej grzałki więc nie sprawdzę. Problem pojawił się już jakiś czas temu nie używaliśmy jej przez około 2 tygodnie. Żona spróbowała i okazało się że piekarnik działa jak należy ale nie długo trwała radość po kilku użyciach awaria powróciła.
    Co może być powodem problemu. Kuchnia ma 10 lat i nigdy wcześniej nie było z nią problemu.

Pozdrawiam wszystkich

0 2
  • Pomocny post
    #2 30 Lip 2014 20:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Grzałka górna jest zespolona. Tzn., że masz opcję dwa w jednym. Jeżeli w funkcji pokrętła piekarnika masz ustawione grzanie góra - dół, to masz sprawdzić omomierzem, czy grzałka zewnętrzna (górna, nie grilla wewnętrzna) jest sprawna oraz sprawdzić, czy przychodzi do niej napięcie 230V.

Kuchnia Amica GEO204 - Nie działa piekarnik

0
  • #3 12 Sie 2014 13:30
    robisobol
    Poziom 2  

Witam.
    Dziękuje za rzeczową i co najważniejsze trafioną poradę. Opór zmierzony i oczywiście okazało się grzałka spalona. Zamówiłem nową, zamontowałem i wszystko działa tak jak wcześniej. Pozdrawiam.

0