Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 720 - Telefon nie chce się włączyć

wlodiWNL 30 Jul 2014 16:27 8925 4
    wlodiWNL
    Level 12  
    Witam.
    Mam problem z powyższą Lumią 720. A mianowicie telefon miał zbity wyświetlacz oraz dotyk, lecz telefon się uruchamiał ale nie można było nic zrobić z racji uszkodzonego dotyku. Wymieniłem cały wyświetlacz na używany i telefon ładnie się włączył i wszystko działało jak należy oprócz mikrofonu. Więc rozkręciłem i wymieniłem taśmę z mikrofonem. Lecz po złożeniu wszystkiego do kupy telefon przy próbie uruchomienia wibruje i wyświetla napis NOKIA po czym się wyłącza. Po kolejnej próbie włączenia telefon włącza się, wyświetla się napis NOKIA a następnie wyświetlacz cały świeci na niebiesko przez około 2min i telefon się wyłącza i tak w koło. Wiecie co może być tego przyczyną?
    hanzol
    Level 10  
    spróbuj Hard reset lub aktualizacje oprogramowania

HR - Hardware Reset
    Przytrzymaj jednocześnie klawisz zasilania (POWER) i przyciszania (V-) przez 10 sekund. Ekran zrobi się czarny. Uruchom normalnie przez naciśnięcie przycisku zasilania

Dodano po 6 [minuty]:

aaaa przy tej opcji skasują ci się wszystkie dane ale na teraz i tak im nic nie pomoże
    stachu_22
    Level 17  
    No ale skoro usterka pojawiła się po rozkręceniu telefonu to kolega coś zepsuł po drodze :) Jeszcze raz rozebrać, najlepiej przeczyścić IPA i poskładać sprawdzając poprawność wpięcia taśm
    hanzol
    Level 10  
    miałem podobny przypadek i to po porostu zbieg okoliczności a objawy wyglądają na soft może być jeszcze nie całkiem stykające gniazdo wyświetlacza ze większej rozdzielczości nie umie wyświetlić
    wlodiWNL
    Level 12  
    Dzięki za odpowiedzi. Wszystko sprawdzałem po kilka razy, taśmy, czy też gniazda nie uszkodziłem podczas wpinania i wszystko wyglądało na sprawne. Więc postanowiłem wziąć się za software i problem został rozwiązany. Niestety w moim przypadku sam Hardware Reset nie pomógł. A mianowicie zrobiłem software reset. Poniżej przedstawiam całą procedurę jaką przeprowadziłem.
    1) Wywołanie wykrzyknika: Wcisnąć przycisk przyciszania VOLUME- po czym naciskamy przycisk POWER i trzymamy oba aż do wibracji. Jak za wibruje puszczamy przycisk POWER lecz trzymamy dalej VOLUME- aż pokaże się wykrzyknik na ekranie.
    2) Kolejną sekwencje jaką wykonujemy to klikamy na przemian przyciski: VOLUME+, następnie klikamy VOLUME-, POWER, VOLUME-.
    Po tej kombinacji znak wykrzyknika znika, telefon nam za wibruje i zacznie się uruchamiać aż wyświetlą się kręcące zębatki. Po jakichś około 5min kręcenia się tych zębatek telefon się uruchomił ponownie i działa prawidłowo ;)