Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 720 - Telefon nie chce się włączyć

wlodiWNL 30 Jul 2014 16:27 8925 4
 • #1
  wlodiWNL
  Level 12  
  Witam.
  Mam problem z powyższą Lumią 720. A mianowicie telefon miał zbity wyświetlacz oraz dotyk, lecz telefon się uruchamiał ale nie można było nic zrobić z racji uszkodzonego dotyku. Wymieniłem cały wyświetlacz na używany i telefon ładnie się włączył i wszystko działało jak należy oprócz mikrofonu. Więc rozkręciłem i wymieniłem taśmę z mikrofonem. Lecz po złożeniu wszystkiego do kupy telefon przy próbie uruchomienia wibruje i wyświetla napis NOKIA po czym się wyłącza. Po kolejnej próbie włączenia telefon włącza się, wyświetla się napis NOKIA a następnie wyświetlacz cały świeci na niebiesko przez około 2min i telefon się wyłącza i tak w koło. Wiecie co może być tego przyczyną?
 • #2
  hanzol
  Level 10  
  spróbuj Hard reset lub aktualizacje oprogramowania

  HR - Hardware Reset
  Przytrzymaj jednocześnie klawisz zasilania (POWER) i przyciszania (V-) przez 10 sekund. Ekran zrobi się czarny. Uruchom normalnie przez naciśnięcie przycisku zasilania

  Dodano po 6 [minuty]:

  aaaa przy tej opcji skasują ci się wszystkie dane ale na teraz i tak im nic nie pomoże
 • #3
  stachu_22
  Level 17  
  No ale skoro usterka pojawiła się po rozkręceniu telefonu to kolega coś zepsuł po drodze :) Jeszcze raz rozebrać, najlepiej przeczyścić IPA i poskładać sprawdzając poprawność wpięcia taśm
 • #4
  hanzol
  Level 10  
  miałem podobny przypadek i to po porostu zbieg okoliczności a objawy wyglądają na soft może być jeszcze nie całkiem stykające gniazdo wyświetlacza ze większej rozdzielczości nie umie wyświetlić
 • #5
  wlodiWNL
  Level 12  
  Dzięki za odpowiedzi. Wszystko sprawdzałem po kilka razy, taśmy, czy też gniazda nie uszkodziłem podczas wpinania i wszystko wyglądało na sprawne. Więc postanowiłem wziąć się za software i problem został rozwiązany. Niestety w moim przypadku sam Hardware Reset nie pomógł. A mianowicie zrobiłem software reset. Poniżej przedstawiam całą procedurę jaką przeprowadziłem.
  1) Wywołanie wykrzyknika: Wcisnąć przycisk przyciszania VOLUME- po czym naciskamy przycisk POWER i trzymamy oba aż do wibracji. Jak za wibruje puszczamy przycisk POWER lecz trzymamy dalej VOLUME- aż pokaże się wykrzyknik na ekranie.
  2) Kolejną sekwencje jaką wykonujemy to klikamy na przemian przyciski: VOLUME+, następnie klikamy VOLUME-, POWER, VOLUME-.
  Po tej kombinacji znak wykrzyknika znika, telefon nam za wibruje i zacznie się uruchamiać aż wyświetlą się kręcące zębatki. Po jakichś około 5min kręcenia się tych zębatek telefon się uruchomił ponownie i działa prawidłowo ;)