Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

harman kardon avr 355 - Przerywa radio i HDMI

maciora666 30 Lip 2014 17:52 1611 4
  • #1 30 Lip 2014 17:52
    maciora666
    Poziom 11  

Witam!
    Mam kolejny problem ze swoim amplitunerem. Od kilku dni pojawia się taki problem, że podczas słuchania muzyki z radia następuje cisza w tym czasie zawiesza się gałka od regulacji głośności oraz zawiesza się wyświetlacz, amplituner nie reaguje na naciskanie klawiszy. Trwa to jakąś chwilę po czym wszystko wraca do normy. Kolejny problem to dźwięk ze źródła HDMI oraz coaxial, czasami nie umie zaskoczyć. Wszystko wygląda tak jakby się amplituner zawieszał na chwilę. Próbowałem restarta i nie poskutkował. Wcześniej miałem problem z delayem który nie ustąpił do dzisiaj (jak ustawia się różną odległość na poszczególnych kanałach to występują szumy w głośnikach). Przelutowałem wówczas układ pamięci ale nie pomogło. Czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł?
    Pozdrawiam !

0 4
  • #2 31 Lip 2014 18:13
    maciora666
    Poziom 11  

Dzisiaj amplituner zawiesił się praktycznie całkowicie. Można go załączyć ale nie odtwarza dzwięku z żadnego źródła i wyświetlacz jest przywieszony praktycznie cały czas, co kilkadziesiąt sekund reaguje na naciskanie klawiszy i regulację głośności

0
  • #3 08 Gru 2014 18:06
    maciora666
    Poziom 11  

Witam !
    Proszę kolejny raz o pomoc jeśli ktoś jest w stanie jej udzielić. Dalej mam problem z wyżej wymienionym amplitunerem. Przez jakiś czas działał bez problemów ale od miesiąca znów się zaczęły schody. Problem polega dalej na wyłączaniu się dzwięku. Czasami temy wyłączaniu towarzyszą piski i trzaski. Amplituner potrafił się czasami samoistnie wyłączyć i przejść w Standby, wtedy nie dało się go już uruchomić. Dopiero po jakimś czasie można było go odpalić. Wymieniłem układ CS42528, kondensatory przy stabilizatorach 3,3 V oraz 1,8 V oraz kwarc przy głównym procesorze CS49700. Teraz koncepcje mi się skończyły. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł. Z góry dziękuję za rady. Pozdrawiam !

0
  • #4 09 Gru 2014 17:50
    maciora666
    Poziom 11  

zapomniałem dodać, że przy pomiarze napięć na wejsciu płytki CUP12029 mam na Vc=5.0V zamiast 5,6V (5,6 tak wynika z opiski na płycie, że takie powinno być) oraz -14,7V zamiast -15V oraz 15,2V zamiast 15

0
  • #5 21 Gru 2014 12:51
    maciora666
    Poziom 11  

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć usterkę przerwana była ścieżka pomiędzy kondensatorami połączonymi równolegle dostarczającymi napięcie 1,8V do procesora 497004 (pomiędzy C608 a C610). Po zmostkowaniu amplituner zaczął znów grać poprawnie. Temat do zamknięcia

1
  Szukaj w 5mln produktów