Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thrustmaster tx racing - usmażona PCB

30 Lip 2014 19:43 2073 9
  • Poziom 8  
    Witam,

Pacjentem jest, jak w temacie, Thrustmaster Tx Racing Wheel Ferrari 458 Italia Edition. Niestety, dnia wczorajszego pacjent nie przeżył spotkania z Nürburgring w FM5 i po kilku kilometrach przestał reagować na komendy, pozostawiając po sobie lekki, nieprzyjemny swąd.

Po rozkręceniu kierownicy, moim oczom ukazał się widok podobny do tego zaprezentowanego na TYM filmiku. Jako, że przez brak jakiegokolwiek dowodu zakupu, nie mogę ratować się gwarancją, support zaproponował mi kupno samej PCB. I tutaj pojawia się moje pytanie. Jest sens bawić się w takie akrobacje? Wiecie, 56 euro jakie trzeba wydać na ten kawałek plastiku drogą nie chodzi.
    Na pierwszy rzut okaz montaż nie wygląda na skomplikowany, pomijając to, że jeden kabel trzeba sobie przylutować. Druga sprawa jest taka, że nie wiem co też spowodowało usmażenie samej płyty, i czy problem nie wystąpi w momencie zamontowania nowego układu. Warto reanimować trupa?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Kierownicę można bez problemu naprawić. Trzeba tylko mieć jakieś pojęcie.
    Każdy serwis RTV powinien sobie z tym poradzić bez większych problemów.
    I na pewno będzie taniej niż 56 euro.
  • Poziom 9  
    Witam,
    gdzie sie kontaktowałeś w sprawie PCB? u mnie usmażyło mosfet 5835nl i driver DRV830, aż rozerwało ścieżki.
  • Poziom 8  
    Bezpośrednio z supportem. PCB wysyłają prosto z Francji
  • Poziom 9  
    A czy naprawiłeś swoja kierownice?
  • Poziom 8  
    Niestety nie. Sekcja zasilająca była też do bani, ponoć do naprawienia. Zaniosłem kiere do serwisu, ale po miesiącu ją zabrałem bo facet notorycznie twierdził, że brakuje mu czasu na naprawę. Puściłem ją w drugi obieg i kupiłem sprawną na gwarancji
  • Poziom 9  
    U mnie też sekcja zasilająca jest spalona, ale może się uda dostać z serwisu + zmiana mosfetów które będą mogły oddać ciepło na blachę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • Poziom 8  
    Powodzenia. Daj znać czy operacja się powiodla
  • Poziom 9  
    Na pewno dam znać. Jeśli tylko się uda ją naprawić ;)
  • Poziom 8  
    Case closed. Temat zamykam