Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer AUNA 8SUB-AC pinout złącza, niewyraźny dźwięk

30 Lip 2014 20:25 2163 2
  • Poziom 38  
    Wpadł mi w ręce (ponoć) uszkodzony subwoofer AUNA 8SUB-AC. Wygląda on tak:

Subwoofer AUNA 8SUB-AC pinout złącza, niewyraźny dźwięk Subwoofer AUNA 8SUB-AC pinout złącza, niewyraźny dźwięk

Chciałbym go sprawdzić, ale nie mam do niego wtyczki od zasilania. Nie mogę też znaleźć opisu tego złącza (to w prawym górnym rogu drugiego zdjęcia). Czy ktoś może poratować opisem złącza lub może chociaż zdjęciem przejściówki, gdzie widać kolory kabli? (na obudowie są opisane kolory)
  • Moderator CarAudio
    Rozbierz to i po ścieżkach dojdziesz gdzie zasilanie , a gdzie wejścia sygnału .
  • Poziom 38  
    Udało mi się znaleźć taki film na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=11_eVM-JB1s
    W paru momentach widać zbliżenie na kostkę:

Wynika z tego takie połączenie:

Do środka też zajrzałem. Gdybym się sugerował opisami na PCB, może uszkodziłbym go bardziej, bo literki były przesunięte o kilka mm (mniej więcej o odstęp między pinami) i były przy innych pinach niż powinny :evil:

Co do uszkodzeń: zauważyłem wypukły kondensator 6800uF, który wymieniłem. Niestety przy braku sygnału z głośnika wydobywa się regularny hałas - tak jakby coś ten subwoofer grał, ale niewyraźnie. Po podaniu sygnału z komputera (głośność prawie max.) - opisany wcześniej hałas przeplata się z tym, co subwoofer rzeczywiście ma grać. Niestety, na maksymalnej głośności gra zdecydowanie za cicho i tak jakby charczy.

Głośnik ma 2 pary kabli (2 cewki?). Na obu jest 4Ω, więc głośnik na 99% jest sprawny. Nie podłączałem zewnętrznych głośników.

Test robiłem na impulsowym zasilaczu komputerowym, może to jego wina, chociaż wątpię.

Wzmacniacz bazuje na TDA7851L, którego nie widzę w polskich sklepach... Czy da się tego scalaka zastąpić jakimś innym, nawet o mniejszej mocy?

Czy ktoś znający język niemiecki lub mający ten sprzęt, mógłby wyjaśnić czy złącze dla zewnętrznych głośników to wejście czy wyjście?