Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Word 2007 - pisowania równań

30 Lip 2014 20:25 2787 5
  • Poziom 17  
    Witam
    Czy ktoś wie jak powiększyć równanie tak żeby było po prostu większe??
    Otóż jak wstawię ułamek i w liczniku wstawię duży operator (sumy uogólnienia to zamiast górną i dolną wartość podawać nad znakiem E to wstawia go jako indeks górny i dolny. Żeby bardziej wyjaśnić o co chodzi przedstawiam rysunek 1 jak wychodzi a rysunek 2 jakbym chciał zeby było.

dziekuje za pomoc
  • Poziom 34  
    Dzień dobry,
    Osobiście sugeruję powrót do starego edytora równań Microsoft Equation 3.0, który jest wygodniejszy w użyciu, łatwiejszy w skalowaniu i nie sprawia tego typu kłopotów.
    Ale jeśli już koniecznie musi być ten nowy edytor, to można się pobawić w ten sposób, że wstawia się macierz złożoną z dwóch komórek, a następnie licznik się podkreśla (podkreślenia są w grupie akcentów). Wyjdzie coś takiego jak w załączniku. Załącznik jest w formacie .doc. Należy go wczytać do Worda 2007, a następnie zapisać jako .docx. Wtedy plik stanie się edytowalny.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 17  
    dziękuje za pomoc, znam ten edytor równań bo korzystałem z niego na office 2003. A można go też uruchamiać na 2007 ?
    czy jedyne rozwiązanie to kopiowanie jakiegoś "równania" stworzonego w Equation 3.0 i edycja go już na 2007 ?

dziekuje
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dzień dobry,
    Oczywiście, że można również w Wordzie i Excelu w każdej wersji.
    Karta Wstawianie/Obiekt/Microsoft Equation 3.0
    Pozdrowienia
  • Poziom 17  
    dziękuje pomogło:), a jest jakiś sposób żeby wyciągnąć ten edytor na stałe na pasek tak jak można było to zrobić w office 2003 ?
  • Poziom 34  
    Umieszczenie tego na wstążce Worda 2007 to jest trochę wyższa szkoła jazdy, ja tego nie potrafię, ale chyba się da. Prościej nagrać sobie otwieranie tego edytora równań jako makro i przypisać mu skrót klawiaturowy lub ikonkę na pasku szybkiego dostępu u góry ekranu (można też przenieść ten pasek poniżej wstążki, jeśli ktoś woli). Ja tu przykładowo zdefiniowałem skrót Ctrl+R oraz ikonkę w postaci małej macierzy. Proszę wypróbować i zrobić sobie coś takiego u siebie.
    Te informacje (skróty, ikonki) są zapisywane zwykle w pliku normal.dotm. Wtedy dostępne są zawsze dla wszystkich plików na danym komputerze. Ja to zapisałem w tym pliku przykładowym, żeby mógł Pan zobaczyć efekt (mam nadzieję, że to zadziała, nie mam jak sprawdzić).
    Pozdrowienia.