Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano Blade Core II - modem 3g nie działa

29 Lip 2014 20:16 2562 17
  • Poziom 6  
    Witam

Jeśli w nieodpowiednim dziale to najmocniej przepraszam, i uprzejmię proszę o przeniesienie do prawidłowego.
    Posiadam tablet Kiano Blade Core II oraz modem 3g Huawei E169. Moje pytanie brzmi co trzeba zrobić, aby modem działał z tym tabletem? Ogólnie tablet posiada funkcję 3g.

Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Witam

Nie działa w ten sposób, że po podłączeniu modemu do tabletu, lampka na modemie zamryga na zielono parę razy a potem mryga na niebiesko, na tablecie zero reakcji jakbym nic nie podłączył, słyszałem o jakichś rootach, zmieniające ustawienie tabletu, ale nie mogę znaleźć info skąd i jak się to instaluje.

Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    co proszę? ;) ogólnie tablet obsługuje modemy 3g, ale nie mogę się doszukać czy akurat z tym co mam jest kompatybilny, ale ogółem coś takiego czym jest root ze da radę to wgrać i wszystko hula aż miło
  • Poziom 33  
    Google play->wpisz to o czym pisałem.
  • Poziom 6  
    zainstalowałem, ale "modem nie znaleziony" trzeba coś tam ręcznie konfigurowac? Ogólnie modem zachowuje się tak samo jak przedtem.
  • Poziom 43  
    maniekmazowsze napisał:
    Witam

Nie działa w ten sposób, że po podłączeniu modemu do tabletu, lampka na modemie zamryga na zielono parę razy a potem mryga na niebiesko, na tablecie zero reakcji jakbym nic nie podłączył, słyszałem o jakichś rootach, zmieniające ustawienie tabletu, ale nie mogę znaleźć info skąd i jak się to instaluje.

Pozdrawiam

Może byś tak kolego ruszył trochę głową i zaglądnął na stronę KIANO ?
    Tam masz napisane co potrzeba.

pitrala1 napisał:
    ppp widget masz?
    Nie wprowadzaj zamieszania, nic nie potrzeba ściągać. Najpierw to trzeba zobaczyć czy dany modem jest obsługiwany.

• Poziom 43  
    Kolego, opis konfiguracji urządzenia w celu współdziałania z modemem 3G znajdziesz w instrukcji obsługi.
  • Poziom 6  
    Koledzy gdybym znalazł tam odpowiedź to bym tutaj nie pisał, na stronie producenta nie ma listy modemów które są kompatybilne, więc skąd mam wiedzieć czy akurat mój modem działa czy nie działa z kiano? robiłem tak jak na str producenta przesyl danych itd ale nic, jedyne co sie zmienilo to w tym widżecie PPP wyświetla się brak dostępu roota, ma ktoś instrukcje łopatologiczną dla laika jak zrobić roota w tym tablecie zeby modem hulał?
  • Poziom 43  
    Może podaj typ modemu jaki masz i jaką kartę (z jakiej sieci), bo wszystkie wróżki są na urlopie :).
  • Poziom 6  
    napisane na początku wątku jaki modem i tablet

MODEM HUAWEI E169
    TABLET KIANO BLADE CORE II

karty sim plus ewentualnie t-mobile
  • Poziom 43  
    maniekmazowsze napisał:
    napisane na początku wątku jaki modem i tablet

MODEM HUAWEI E169
    TABLET KIANO BLADE CORE II

karty sim plus ewentualnie t-mobile

Fakt przepraszam, nie zauważyłem typu modemu.
    Cytat:
    ...Modelami w pełni współpracującymi z systemem adroid oraz Kiano Pro 10 Dual jest – huawei e156 oraz huawei e173 (po modyfikacji w programie top netinfo)....

Cytat:
    ...Karty SIM sieci T-Mobile nie posiadają wsparcia dla urządzeń z systemem Android....

Cytat:
    ... Jak podpiąć i uruchomić modem 3g?
    - Aby uruchomić modem 3g należy podłączyć go do portu oznaczonego jako „host“ (wyłączonego urządzenia) z załadowaną kartą sim sieci takich jak orange, play, plus z wyjątkiem sieci t-mobile która nie wspiera urządzeń pracujących w systemie android. Po podłaczeniu modemu wraz z kartą do tabletu, dioda w modemie powinna zacząć świecic, następnie z menu głownego wybieramy „ustawienia“ -> więcej-> Sieci komórkowe->“włącz przesył danych“ oraz „dane w roamingu“ muszą być zaznaczone. Modem powinien wykryc APN oraz zacząc odbierać sygnał, jeśli połaczenie nie będzie możliwe proszę o sprawdzenie wybranego APN wybierając kolejno z menu głownego „ustawienia“ -> więcej-> Sieci komórkowe-> punkty dostępowe. Następnie należy odnaleźć APN odpowiedni dla sieci karty sim z której aktualnie korzystamy i wybrać go poprzez dotknięcie. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie połączenia internetowego przez połącznie się z dowolną witryną www

Te trzy punkty z FAQ oczywiście już widziałeś prawda ?
  • Poziom 6  
    widziałem, ale żadnego APN automatycznie mi nie wyszukuje, i co wtedy? widzialem, czytalem i nic
  • Poziom 33  
    Dodaj APN wpisując w polu 'nazwa punktu dostępowego' lub coś w tym stylu słowo 'internet', pozostawiając resztę pól pustymi.
  • Poziom 6  
    wpisuję nazwę, mam wszystko poustawiane i nic, zero reakcji, modem sobie mryga jak mrygał, a poza nazwą APN którą dodałem sam, nic automatycznie się nie dodaje :/
  • Poziom 43  
    Nie masz przypadkiem ustawionej kontroli PIN na karcie ?
  • Poziom 6  
    Na laptopie działa wszystko normalnie, telefon nie żąda wpisania kodu PIN.