Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F - Gdzie w Krakowie naprawić głowicę i ile to może kosztować ?

Dandre 30 Lip 2014 23:26 1233 4
  • #1 30 Lip 2014 23:26
    Dandre
    Poziom 13  

Witam.
    Syn wracając z wakacji zajechał do mnie na kilka dni i pojechaliśmy do mojego mechanika, bo jego Mazda ma duże kłopoty przy pierwszym rozruchu - szczególnie jak jest zimno.
    Okazało się że na wolnych obrotach nie pracuje pierwszy cylinder.
    Po krótkim sprawdzeniu elektryki, pozostała kontrola ciśnienia we wszystkich cylindrach.
    Wynik to : 1 - 6,5 atm; 2 - 13,5 atm; 3 - 7,5 atm; 4 - 7 atm.
    Auto jest z 2002r. i w ocenie syna zupełnie nie bierze oleju, stąd mechanik zasugerował, że to może być ogólnie problem z zaworami i gniazdami zaworów, bo Mazda jeździ na gazie ?
    Dlatego chciałbym zapytać, gdzie w Krakowie i okolicach można dokonać takiej naprawy i jaka (szacunkowa) może być kompleksowa cena z demontażem i ponownym montażem w samochodzie ?

0 4
  • #2 31 Lip 2014 00:03
    adam158
    Poziom 22  

Głowice zrobią ci na makuszyńskiego,albo na jugowickiej jak ją przywieziesz ,a demontaż i montaż każdy solidny warsztat w pobliżu domu ci zrobi.

0
  • #3 31 Lip 2014 00:38
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pomiar przeprowadzony właściwie? Skąd różnica prawie 100% pomiędzy pierwszym a drugim cylindrem? Wygląda, że na drugim krzywki wałka są wytarte. Stąd zawyżona kompresja. Najpierw zrobiłbym pomiar szczelności silnika, dla pewności jeszcze próbę olejową, będzie wiadomo jak trzyma dół.

Dodano po 1 [minuty]:

Iskra na tym niepracującym cylindrze jest? Sprawdzona na 100%

0
  • #4 02 Sie 2014 01:38
    Dandre
    Poziom 13  

Pomiar zrobiony w ten sposób, że wykręcone zostały wszystkie świece i po kolei mierzono ciśnienie urządzeniem z zapisywaniem wyników na specjalnym kartoniku z podziałką. Ilość obrotów to mogło być ok 5-8 na każdy cylinder.
    Iskra jest, bo do wtyczki od pierwszego cylindra mechanik podłączył diodkę( neonówkę?), która migała w takt impulsów.
    Skąd tak widoczna różnica na wykresach - nie wiem, ale rzuca się od razu w oczy ?
    Z wypowiedzi syna wynika, że jak auto się nagrzeje i przy stabilnej jeździe na wyższych obrotach, silnik zaczyna pracować na wszystkich cylindrach, bo znika wyczuwalne drżenie, ale jest słabszy od jakiegoś czasu.
    Trochę się martwię, bo po powrocie rozmawiał z dwoma mechanikami i mu namieszali w głowie, rozważając kupno silnika, jako tańszą alternatywę remontu.
    Tymczasem on nie ma zupełnie pojęcia o tych sprawach, ja niewiele większe.
    U mnie w Bełchatowie mechanik oszacował naprawę silnika na 1600 - 1800 ( osobiście założyłbym nawet 2000 zł.), ale nie mam pojęcia jak to się ma do faktycznej wartości naprawy ?

0
  • #5 02 Sie 2014 09:00
    adam158
    Poziom 22  

TO silnik Kupisz 3 razy taniej.

1