Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel VBA - szukanie wartosci zakresu w arkuszu

maxweber1981 31 Lip 2014 07:50 1245 2
  • #1 31 Lip 2014 07:50
    maxweber1981
    Poziom 9  

Mam takie dane:
    1. Krakow
    2. Poznan
    3. Warszawa
    wszystko w 3 komórkach czyli w A1 mam 1. Kraków
    i chciałbym te trzy komórki zaznaczyć i wyszukać w tym samym arkuszu poniżej czy nie ma tych nazw miast a jeśli sa to je zaznaczy na czerwono.
    Ten zakres który szukam czyli te trzy komórki mi sie nie zmienia. Zmienia mi sie tylko to co mam poniżej i niekiedy jest tego mega dużo i ciężko szukać dla każdej komórki pojedynczo. chciałbym stworzyć makro, które jak kliknę na skrót to mi załatwi to ręczne szukanie.

0 2
  • #2 31 Lip 2014 09:49
    Maciej Gonet
    Poziom 31  

Dzień dobry,
    Szkoda, że nie ma załącznika, bo to nie jest całkiem jasne. Czy te nazwy miast występują jako zawartość komórek samodzielnie, tak jak we wzorcu, czy są wewnątrz jakichś dłuższych tekstów?
    I która wersja Excela?

Edit:
    Ponieważ nie ma na razie odpowiedzi, przesyłam propozycję w trzech wariantach.
    Wszystkie wykorzystują formatowanie warunkowe, bo to wydaje się najprostsze. W pierwszej wersji są trzy reguły - dla każdego miasta osobno, nazwę miasta należy podać wprost w definicji reguły, w komórkach oprócz nazwy miasta mogą być inne znaki.
    W drugiej i trzeciej wersji wykorzystano formuły, które odwołują się do zakresu komórek źródłowych. Przy tym zapisie teksty w komórkach muszą być zgodne z wzorcem (małe i duże litery nie są rozróżniane).
    Zasadą w zapisie formuł formatowania warunkowego jest podawanie adresu względnego lewej górnej komórki zakresu formatowania. Zakres formatowania można zmieniać - w miarę potrzeby - w regule formatowania, albo nadać mu stałą nazwę, a zakres przypisany do tej nazwy modyfikować w Menedżerze nazw.
    Pozdrowienia

0
  • #3 31 Lip 2014 10:32
    maxweber1981
    Poziom 9  

excel 2010
    problem rozwiązałem taka pętlą

For i = 4 To 18
    For j = 20 To 100
    If Cells(i, 8).Value = Cells(j, 2).Value Then
    If Cells(j, 2).Value <> "" Then
    Cells(j, 2).Interior.Color = RGB(255, 0, 0)
    End If
    End If
    Next j
    Next i

0