Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat od lodówki - problem gdy ciepły.

31 Lip 2014 09:59 2559 4
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z agregatem od lodówki. Wszystkie chodzi super ale gdy pochodzi ok 3-5 minut i go wyłączę to potem nie chce się włączyć tylko buczy. Trzeba odczekać ok 1 min i agregat się załącza. Agregat po 5 minutach pracy nie jest gorący. Podłączone mam tak jak na zdjęciu :
    Agregat od lodówki - problem gdy ciepły.
  • Poziom 24  
    Przecież to normalne, sprawdź na jakiekolwiek lodówce, zachowuje się dokładnie tak samo. Kiedyś ktoś obeznany tłumaczył, że to z powodu ciśnienia, którego agregat nie ma siły pokonać i działa bezpiecznik termiczny.
  • Poziom 6  
    piwko napisał:
    Przecież to normalne, sprawdź na jakiekolwiek lodówce, zachowuje się dokładnie tak samo. Kiedyś ktoś obeznany tłumaczył, że to z powodu ciśnienia, którego agregat nie ma siły pokonać i działa bezpiecznik termiczny.

Dodano po 46 [sekundy]:

Agregat pracuje bez obciążenia, nic nie jest podłączone an wylocie.
  • Poziom 15  
    Witam .
    W twoim przypadku uzwojenie rozruchowe jest załączane przez pozystor.
    Jego temperatura i co się z tym wiąże rezystancja rośnie po starcie sprężarki.
    Ponowny start możliwy jest po ostygnięciu pozystora.
  • Poziom 6  
    DENY2 napisał:
    Witam .
    W twoim przypadku uzwojenie rozruchowe jest załączane przez pozystor.
    Jego temperatura i co się z tym wiąże rezystancja rośnie po starcie sprężarki.
    Ponowny start możliwy jest po ostygnięciu pozystora.

Czyli mam rozumieć że, to normalna praca sprężarki. A jest możliwość aby ominąć ten pozystor aby nie czekać na jego ostygnięcie ;) ?