Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie do Lamp LED 230V ściemniacza na pilot

joerex 31 Jul 2014 12:15 7818 9
    joerex
    Level 9  
    Mam problem głównie ze znalezieniem ściemniacza najlepiej na pilot pod lampy LED.

Jakiś czas temu zmieniałem w pokoju lampy na LED http://www.castorama.pl/katalog-produktow/osw...-45-led-smd-satyna-z-szybka-biala-ciepla.html 3 W na zasilaniu 230V.
    Delikatnie przeszkadza mi to jak mocno świeca a mam ich aż 6 w pokoju, chciałbym zamontować do nich ściemniacz, najlepiej na pilot.

Jak chodziłem i pytałem się w sklepach(sieciówkach) czy szukałem to trudno znaleźć ściemniacz na 230V.

Łatwiej znaleźć na inne zasilanie natomiast wiąże się to ze zmianą lamp LED czego chciałbym uniknąć.
    lukiiiii
    Level 28  
    Ta lampa ma mały transformatorek schowany czy od razu jest na 230V?
  • Helpful post
    KMY
    Level 19  
    Np.
    http://ospel.pl/pl/produkt/lp-8se-m-00.html

co prawda min moc to 20W, te Twoje 6 lamp razem ma 18W, różnica 2 W to jest to 10% mniej. Może będzie OK, ale zawsze można zadzwonić do firmy Ospel i się dopytać w doradztwie technicznym (nr telefonu w zakładce Kontakt).
    joerex
    Level 9  
    @serwisor
    1. Wysłałem zapytanie do tej firmy czy te lampy nadają się do ściemniania gdyż w castoramie takiej odpowiedzi nie uzyskałem i nie ma jej nigdzie napisanej
    2. Zwykły ściemniacz nie wiem czy się nadaje, nie znam się na tym dlatego chciałem się poradzić, wiem że są te gniazdkowe zwykłe lecz nie wiem czy działają(co prawda ten ściemniacz jest też zdalnie sterowany na pilot a takiego nie mogłem znaleźć)

@lukiiiii
    wydaje mi się że są bez transformatorka, bezpośrednio na napięcie 230V, nie jestem pewien ale jeśli to istotne to mogę sprawdzić co trochę może zająć

@KMY
    ściemniacz jest bardzo fajny i tak samo jak ten który polecił serwisor z parametrów wynika że powinien działać, nie wiem tylko czy te lampy nadają się do ściemnienia więc będę czekał na odpowiedź
    Maly
    Level 32  
    W najtańszych ledach na 230 są po prostu kondensatory w szeregu, więc takie będą pracować ze ściemniaczem, gorzej, jeśli mają przetwornicę, to może być kłopot.
    joerex
    Level 9  
    dostałem odpowiedź od Sanico i chyba problem został zakończony bo chyba nie do końca rozwiazany

cyt. "ta oprawa nie jest przystosowana do ściemniacza i nie mamy w swojej ofercie ściemniacza do ledów."

w sumie jeśli to przemyślę i się zdecyduje to może wymienię lampy led o ile bardzo będę chciał ten ściemniacz

dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się tematem, dziękuję za pomoc, nic więcej chyba nie można zrobić:)
    joerex
    Level 9  
    Wracam do tematu ponieważ zdecydowałem się na wymienienie lamp ledowych na takie które da się ściemniać. Nie wiem czy to w sumie dalej jest ten sam dział(czy powinienem założyć temat w nowym dziale, proszę o radę).

Pragnę znaleźć lampę ledową którą da się ściemniać, w prawdzie jedynym parametrem jest otwór w suficie o średnicy między 6,8cm a 7cm. Obecne lampy są na 230V a jak się orientowałem to częściej są lampy które są 12V albo coś takiego i trzeba mieć do tego transformator.

Kolejną rzeczą jest ściemniacz do wyżej opisanych parametrów lampy, ściemniacz nie kontaktowy lecz na pilot podłączony najlepiej gdzieś przy oświetleniu w suficie.(mile widziane inne bajery w ściemniaczu)

Dodatkowo mam niestety problem z wyłącznikiem światła w pokoju, jest on w bardzo niekorzystnym miejscu którego się nie da zmienić, obecnie mam wyłącznik który wystaję od ściany o 1,3cm(na zdjęciu numer 1, 2 i 3) a potrzebuję jakiś w miare estetyczny który wystaje dużo mniej(kiedyś miałem stary wyłącznik na zdjęciu numer 4 ale jest mało estetyczny a wystaje raptem pół centymetra). Kwestia wystawiania jest niestety istotna ponieważ jak widać na 3 pierwszych zdjęciach szafa bezpośrednio przylega do ściany obok wyłącznika. Prosiłbym więc o propozycję. Podłączenie do Lamp LED 230V ściemniacza na pilot Podłączenie do Lamp LED 230V ściemniacza na pilot Podłączenie do Lamp LED 230V ściemniacza na pilot Podłączenie do Lamp LED 230V ściemniacza na pilot
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    joerex wrote:

Dodatkowo mam niestety problem z wyłącznikiem światła w pokoju, jest on w bardzo niekorzystnym miejscu którego się nie da zmienić, obecnie mam wyłącznik który wystaję od ściany o 1,3cm(na zdjęciu numer 1, 2 i 3)

Ciśnienie mi rośnie jak czytam takie teksty "się nie da zmienić". Znaczy każde dziadostwo jest możliwe aby tylko nie trzeba było zapłacić elektrykowi z głową na karku, bo przecież pan Jasiu "co malował ścianę i położył kabelki, powiedział, że się nie da zrobić!".

Miałem dokładnie taką samą sytuację u siebie. Nowe ściany, wymalowane, podłogi wymyte, wszystko wysprzątane do ustawiania mebli, no i stolarz przywozi szafę, którą żona kiedyś zamówiła i zaczyna montować. A wtedy okazuje się, że boczna ścianka wychodzi na środku puszki wyłącznika, bo mierzyli i umawiali się beze mnie.
    No i dało się w ciągu pół godziny. Koperta na ścianę, otwornica, po paru minutach jest otwór po sąsiedzku, osadzenie nowej puszki, przewiercenie połączenia pomiędzy puszkami, przeciągniecie przewodów, osadzenie wyłącznika i po zawodach. Nawet ściana się nie zabrudziła.
    Tylko starą puszkę zatykałem, szpachlowałem i zamalowałem następnego dnia. I nie ma śladu!
    joerex
    Level 9  
    @retrofood

W tym przypadku nie trzeba robić nowej puszki bo wystarczy wyłącznik :) tak sie składa że Ojciec mi wymienił na "nowszy" z tego obskurnego starego ze zdjęcia numer 4 lecz mającego zaletę że mało wystaje:)

dodam że nie mogłem w castoramie ani leroy merlin znaleźć "mniej" wystającego wyłącznika stąd też poruszyłem jako trzeci wątek tego wbrew pozorom mało istotnego problemu :)