Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cinquecento Sporting 1.1 - Centralny zamek - reaktywacja, brak pilotów

wodorost666 31 Lip 2014 14:15 2157 5
  • #1 31 Lip 2014 14:15
    wodorost666
    Poziom 11  

Cześć

Posiadam Cinquecento z 96r. Poprzedni właściciel twierdzi, że centralny zamek został odłączony a syrena zlikwidowana (niby był alarm). Chętnie bym skorzystał z dobrodziejstwa jakim jest centralny zamek (nie chce mieć alarmu) mam przeciągnięte kable i siłowniki w drzwiach. Próbowałem kontaktować się już z kilkoma firmami oznajmującymi się montażem ale żadna nie wie co to za ustrojstwo. Przytoczę treść maila ostatniego jaki wysłałem i wkleje foto :

Cytat:
    Posiadam Cinquecento Sporting z 1996r. Poprzedni właściciel odłączył syrenę alarmową i nie przekazał mi pilotów ponieważ ich nie posiadał.
    Ostatnio próbowałem "ożywić tą instalację. Znalazłem jakiś sterownik schowany pod liczkiem, do którego aby się dostać musiałbym sporo auta rozkręcić.
    Dotarłem jednak do drugiego sterownika zlokalizowanego nad pedałem sprzęgła do którego jest podpięta dioda mrugająca, sam w sobie ma przekaźnik na kierunkowskazy a także przy podłączaniu wtyczki do niego drzwi ulegają rozbrojeniu i mrugają kierunkowskazy. Czarne dwa kable wystające ze sterownika nie były podpięte do niczego natomiast kabel czarny "samotny" był gdzieś wpięty i został przecięty przeze mnie aby wyjąć sterownik. Prosił bym o pomoc zależy mi głównie na sterowaniu zamkami z pilota ( nie chce alarmu, syrena jest zdemontowana. Przesyłam załączniki. Zakupiłem również dzisiaj u Państwa sterownik Cyklop C1 i przeczuwam, że może on pomóc rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Zakupiłem również dzisiaj na allegro uniwersalny sterownik zamka centralnego ZAMKA CENTRALNEGO CYKLOP C-1

Funkcje sterownika:

- Zmienny kod
    - Wysokoprądowe, w pełni konfigurowalne wyjścia przekaźnikowe (sterujące) 0.5s / 3.5s
    - Sterowanie masą, plusem lub pneumatyką z możliwością podłączenia bezpośrednio siłowników
    - Wyjścia na kierunkowskazy
    - Funkcja komfort (opcja) - możliwość domykania szyb po zamknięciu auta.
    - Lokalizowanie pojazdu - PO przyciśnięciu przycisku pilota, przez 30 sekund kierunkowskazy potwierdzą lokalizację pojazdu
    - Możliwość kodowania dodatkowych pilotów
    - Sygnalizacja diodą LED
    - Dodatkowy kanał na klapę bagażnika - sterowany osobnym przyciskiem na pilocie.

W skład zestawu wchodzi:

- Centralka sterownika
    - Wiązka główna
    - Dwa piloty
    - Schemat montażu sterownika
    - Instrukcję użytkownika w j. polskim
    - Gwarancja 12 miesięcy
    - Dowód zakupu

Ale już się pogubiłem czy to rozwiąże mój problem czy nie.

Moje zabawki wytargane z auta:

Sterownik :

Góra sterownika:

Tył sterownika :

Napis na płytce :

Wtyczka wpinana do sterownika :

Wiązka idąca od sterownika gdzieś w auto :

Auto aktualnie bez tego ustrojstwa jeździ bez problemu, jedynie nie świeci dioda imitująca alarm.

Pomoże ktoś?

P.S : na płytce jest jakiś przycisk, może udało by się sparować jakiś pilot uniwersalny?

P.S : Link usunięty do aukcji.

0 5
  • #3 31 Lip 2014 19:41
    wodorost666
    Poziom 11  

Dziękuje z góry.

Ratuje mnie cokolwiek, bo nie wiem czy ten co zakupiłem się nada czy ten co mam aktualnie zostawić i kombinować z jakimiś pilotami.

0
  • #4 01 Sie 2014 11:39
    wodorost666
    Poziom 11  

Jeżeli ktoś posiadał by schemat tego sterownika ze zdjęcia lub potrafił by powiedzieć jaki kolor kabla od czego jest to prosiłbym o wypowiedź.

0
  • Pomocny post
    #5 01 Sie 2014 21:35
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

wodorost666 napisał:
    - Wysokoprądowe, w pełni konfigurowalne wyjścia przekaźnikowe (sterujące) 0.5s / 3.5s
    - Sterowanie masą, plusem lub pneumatyką z możliwością podłączenia bezpośrednio siłowników

Masz wszystko, co potrzebujesz do wysterowania każdego typu centralnego zamka.

0
  • #6 01 Sie 2014 22:52
    wodorost666
    Poziom 11  

Dziękuję Wam Panowie.

Kolega CameR udostępnił mi instrukcję i już widzę, że faktycznie problemu nie będzie z podpięciem.

Teraz tylko odebrać paczkę w poniedziałek i zabawa z kabelkami i rozgryźć starą centralkę.

Pozdrawiam

0