Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 1.4 - Podczas deszczu nie jedzie

31 Lip 2014 14:46 1986 4
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem bo od pół roku mam seata ibize i gdy zaczyna padać średnim deszczem nie musi to być ulewa to mój samochód nie chce jechać po kilku kilometrach zaczyna szarpac i sie dławić. Gdy np stane to on gaśnie i już nie pojedzie przez następne 15 min trzeba nim postać. Gdy sie cały czas próbuje go odpalić kręci normalnie ale nie odpala. Mam wymienione świece i kable ale on nadal nie jedzie . Zastanawia mnie co to może być może ktoś miał podobny problem ??
    A to może być ważne jak zaczyna mocniej szarpać to co jakiś czas strzela z wydechu.

Dziękuje za pomoc
  • Poziom 11  
    Jak wymieniałeś kable i świece wartowało również sprawdzić stan aparatu zapłonowego, często to na nim dochodzi do przeskoku iskry, po za tym w takich przypadkach doskonale widać że kabel kablowi nie równy.
  • Poziom 27  
    Sprawdź czy nie zalewa albo nie chlapie na alternator.
  • Poziom 2  
    na alternator ?? on jest cały odkryty na 100 % chlapie ale czy to może mieć winę ?
  • Poziom 16  
    Ztego co piszesz to wygląda że jakis element zapłonu ma zwarcie albo się przegrzewa jaka masz możliwość to jedz na komputer. Sprowadzić po kolei wszystkie bezpieczniki w półce, jak już będziesz miał z kompa odczyt to możne pokazać.

Czujnik filtra powietrza
    Czujnik zapłonu
    czujnik położenia wału
    przeplywomierz paliwa
    ew. Alternetor
    koniec koncow pokaże na ktorym module są błedy i bedzie łatwo zlaneźć.