Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vito 114 - Automat, tryb awaryjny...

31 Lip 2014 18:27 1650 5
  • Poziom 22  
    Witam.
    Auto jak w temacie. Rocznik 1997, silnik 2,3 benzyna na PMS'ie. Skrzynia automat. Skrzynia wchodzi w tryb awaryjny. Zostało sprawdzone:
    - skrzynia biegów była dwa razy wyjmowana, rozbierana i sprawdzana w innym warsztacie (od automatów) - podobno wszystko w niej jest w porządku. Nie było się do czego przyczepić,
    - sterownik silnika wywala błąd układu regulacji biegu jałowego, nie zawsze działał styk biegu jałowego, poprawiłem to ale błąd dalej potrafi się pojawić,
    - skrzynia wchodzi w tryb awaryjny tylko podczas zwalniania, jak ma np. zmienić bieg w dół. Potem wystarczy trzy razy włączyć wyłączyć zapłon i można jechać dalej tryb awaryjny znika.
    - instalacja skrzynia-sterownik ok.
    Niestety nie mogę odczytać co wywala sterownik skrzyni bo do merców mam tylko launch'a a on sobie z nimi słabo radzi.
    Dodatkowo przy włączaniu biegu R bądź D jest wyraźne szarpnięcie.
    Na pewno dobrze było by sprawdzić co wywala skrzynia ale nie mam w okolicy znajomego ze starką... :/ Jednak byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. Zastanawiam się czy czasem właśnie problem z biegiem jałowym może wywoływać takie zachowanie?

Pozdrawiam...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak sterownik silnika, nie będzie sobie radził ze stabilną i właściwą pracą silnika, będą jazdy ze skrzynią.
  • Poziom 22  
    Pawel wawa napisał:
    Jak sterownik silnika, nie będzie sobie radził ze stabilną i właściwą pracą silnika, będą jazdy ze skrzynią.

No tak, to logiczne ale w zasadzie silnik chodzi ok. Nie ma podwyższonych obrotów. Nie faluje itd. To co mogę na razie zrobić to tyle, żeby błąd z regulacji jałowego nie powracał.
    Czy w tym modelu robi się adaptacje przepustnicy? Jeśli tak to czy można ją zrobić bez przyrządu?
    Dodam, że przepustnica była już kiedyś wymieniana...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Syfu od strony EGR nie masz?
  • Poziom 22  
    A on ma EGR? Nie zauważyłem nigdzie i przyznam, że nawet nie próbowałem go szukać... :)
  • Poziom 27  
    a temat skonczy sie na wymianie skrzyni, przerabiany temat i w vito i sprintshifcie w sprinterze.