Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook 2013 - Outlook nie łączy do serwera Exchange, do imap i pop3 łączy się.

grzegorzsawczak 31 Lip 2014 18:42 1431 0
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  
    Problem polega na tym, że na laptopie miałem office 2007 i konfiguracja do poczty Exchange działała poprawnie.
    Po odinstalowaniu office 2007 i zainstalowaniu 2013 pojawił się problem.
    Z języka angielskiego komunikat wygląda następująco:
    Cytat:
    The action cannot be completed. The connection to Microsoft Exchange is unavailable. Your Network Adapter does not have a default gateway

Temat sieci najbardziej opisujący problem to chyba ten:
    http://blogs.technet.com/b/rmilne/archive/201...exchange-_1320_default-gateway-not-found.aspx
    Cytat:
    If you want to automate this via a script, logon script or just don’t want to have to browse the registry, we can use the venerable reg.exe tool.

To Set The Outlook 2013 DefConnectOpts Registry Value
    Reg.exe Add HKEY_CURRENT_User\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\RPC /T REG_DWORD /V DefConnectOpts /D "0"

To Check For The Outlook 2013 DefConnectOpts Registry Value
    Reg.exe Query HKEY_CURRENT_User\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\RPC /V DefConnectOpts

przedstawia zrzuty ekranu gdzie kolejno widać na czym polega problem.

Zaproponowane rozwiązanie u mnie nie działa.

Znalazłem w sieci informację jak obejść problem.
    Mianowicie utworzyć nowego użytkownika Windows [konto] i tam skonfigurować pocztę. Zadziałało za pierwszym razem. Na drugim koncie konfiguracja Outlook'a przeszłą automatycznie i prawidłowo.

To co bym potrzebował to informację jak przekopiować konfigurację z pocztą z drugiego konta na bieżącego użytkownika Windows.
    Lub jak w miarę komfortowo i szybko przenieść profil użytkownika [dane kilku przeglądarek, komunikatory, itd] na tamto drugie konto na którym poczta w Outlook'u jest skonfigurowana i działa.

Może też być: Jak naprawić ten problem z pocztą na bieżącym koncie użytkownika Windows.

Dane laptopa: Win7x64 home premium [2 konta użytkownika], MS Office 2013 x64
    . Wszystkie łatki zainstalowane.

Dziękuję za odpowiedzi.