Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd przy włączaniu folderu - zmieniona lokalizacja pliku

31 Lip 2014 19:37 960 5
  • Poziom 8  
    Witajcie, mam dość dziwny problem.
    Moja siostra miała na laptopie folder C:\Users\Amanda\Documents\Amanda\Śmieci\Rachunki i tam miała sobie pliki z rachunkami. Folder rachunki przeniosła na boczny pasek, aby szybciej go włączać. Później folder "Śmieci" przeniosła do C:\Users\Amanda\Documents, a ten drugi folder "Amanda" usunęła, ponadto zmieniła nazwę folderu z "Śmieci" na "Różne". Teraz gdy próbuje wejść w folder "Rachunki" na pasku po lewej stronie pisze, że jest błędna lokalizacja co jest logiczne, bo źródło docelowe zostało zmienione. I problem pojawia się tu, że nie wiem co robić. Próbowałem na początku zmienić lokalizację tego folderu i w normalnym trybie i w trybie awaryjnym ale to nic nie dało. Potem odzyskałem system z przed iluś tam dni i co prawda pojawił się folder "..Amanda\Śmieci\Rachunki" i dało się w niego wejść, ale nic tam nie było... był pusty. Potem próbowałem programem Recuva przeskanować i kosz i dysk C: w celu poszukiwania utraconych plików (w sumie siostrze zależy na jednym pliku), ale program go nie odnajduje. I tutaj pytanie co mogę jeszcze zrobić?
    Laptop, win7 64bity.
  • Poziom 35  
    Dir c: /s > pliki.txt

a potem znajdź sobie w tym txt po nazwie pliku ten plik.

Dodano po 4 [minuty]:

"Włączać folder" - jakie to zabawne jak ludzie nie znają absolutnych podstaw działania narzędzi, którymi się bawią.
  • Poziom 8  
    A mógłbyś wytłumaczyć o co dokładniej chodzi z tym "dir c:..."? Co i jak w tym sensie.
    PS
    Nie rozumiem o co Ci chodzi. Siostra wyciągnęła folder na boczny pasek, żeby nie wchodzić w kwadryliard folderów tylko jednym kliknięciem.... a to, że zmieniła potem lokalizację to co innego :P
  • Poziom 35  
    Przemox96 napisał:
    A mógłbyś wytłumaczyć o co dokładniej chodzi z tym "dir c:..."? Co i jak w tym sensie.

To są absolutne podstawy.
    Jeszcze jest google, ja nie mam czasu objaśniać gdzie i jak wpisywać komendy systemów MS.
  • Poziom 8  
    Ok, poszukałem sobie to na google'ach i powiem co to napisałem wcześniej. Do folderu nie ma dostępu. Nie da się do niego "wejść" w żaden sposób, żadnymi komendami nic, ale sprawa już zamknięta, folder po prostu został na 99% nadpisany przy odzyskiwaniu systemu także już się nie da nic zrobić.
  • Poziom 35  
    Przemox96 napisał:
    Nie da się do niego "wejść" w żaden sposób, żadnymi komendami nic,

No to powiedz jakimi konkretnie komendami nie da się do niego wejść.
    Screeny proszę.

Cytat:
    ale sprawa już zamknięta, folder po prostu został na 99% nadpisany przy odzyskiwaniu systemu także już się nie da nic zrobić.

A wg mnie na 99% nie jest tak jak mówisz. Może weź go zanieś po prostu do dobrego informatyka-serwisanta i nie cuduj dalej, żeby nie pogorszyć.