Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozawór pod gaźnikiem agregatu prądotwórczego.

31 Lip 2014 22:15 2562 6
 • Poziom 11  
  Witam
  Nabyłem chiński agregat prądotwórczy, który ogólnie działa w miarę prawidłowo, ale ma trochę zamieszane z instalacją silnika, a mianowicie ma pominięty wyłącznik do gaszenia (poprzedni właściciel gasił go ściągając fajkę ;) ) oraz odłączony elektrozawór, który znajduje się na dole gaźnika pod komorą pływaka i z tego co się zorientowałem powinien chyba odcinać paliwo, tylko gdzie on powinien być podłączony i czy na pewno spełnia taką funkcję? Gaźnik wygląda mniej więcej tak: Link a agregat Westland 5,5kW.
 • Poziom 37  
  A nie jest to przypadkiem automatyczna przepustnica by agregat sobie regulował obroty?
  Może zapodaj fotki tego generatora poszpera się w necie i popatrzy za schematem.
  Można założyć że coś się poknociło z elektryka i gość zrobił to na tz. krótko czyli to co Polacy lubią najbardziej.
 • Poziom 11  
  Być może to i elektroniczna przepustnica, ale nie ma nic co by mogło ją regulować a przewody idą w kierunku wyłącznika i tylko do niego sięgają. Ten mój to model LT5500 ale wygląda identycznie jak ten: Link
 • Poziom 34  
  To jest iglica automatycznego ssania. Podobne rozwiązanie występuje w skuterach. Działa to na zasadzie takiej że po odpaleniu grzałka w tym elemencie się nagrzewa i cofa albo wysuwa iglicę. Jak zgasisz stygnie i tak w kółko zamyka to kanał dodatkowego paliwa w gaźniku czyli ssanie.
 • Poziom 11  
  to w takim razie gdzie to powinno być podłączone?
 • Poziom 34  
  W skuterach jest podłączone do wyjścia magneta (prądnicy) ładowania aku. Może być też podpięto do 12 V pojawiających się po odpaleniu ale możesz go spokojnie nie podłączać bo on ma tylko ułatwiać rozruch. Jak nie ma z tym problemu to bym nie podłączał.
 • Poziom 11  
  Jednak jest to elektrozawór służący do odcinania paliwa w momencie gaszenia silnika, ma to przeciwdziałać zalewaniu świecy. Dowiedziałem się tego dzięki uprzejmości pewnego serwisanta jednego ze sklepów sprzedający agregaty i takie właśnie gaźniki. wszystko podłączone i pracuje prawidłowo.