Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chłodziarka Liebherr nie włącza się agregat

66andre66 01 Sie 2014 00:18 1998 2
  • #1 01 Sie 2014 00:18
    66andre66
    Poziom 2  

Witam! mam chłodziarko-zamrażarkę Liebherr CU 27210. Jeden agregat. Nie włącza się sprężarka. Po ominięciu termostatu włącza się i działa, ale po rozłączeniu i próbie ponownego włączenia nie działa. Udaje się ją włączyć dopiero po pewnym czasie, ale tylko z pominięciem termostatu. Jeśli to termostat, to czy nie powinna działać po jego ominięciu za każdym razem gdy włączam? Wymieniłem kondensator rozruchowy ale efektu to nie przyniosło. Może ktoś pomóc? Z góry dziękuję!

0 2
  • Pomocny post
    #2 01 Sie 2014 00:45
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

66andre66 napisał:
    Witam! mam chłodziarko-zamrażarkę Liebherr CU 27210. Jeden agregat. Nie włącza się sprężarka. Po ominięciu termostatu włącza się i działa,

Masz odpowiedź w swoim problemie - wymień termostat i ciesz się sprawną chłodziarką.
    66andre66 napisał:
    Po ominięciu termostatu włącza się i działa, ale po rozłączeniu i próbie ponownego włączenia nie działa. Udaje się ją włączyć dopiero po pewnym czasie
    Normalny objaw - układ rozruchowy (pozystorowy) sprężarki musi ostygnąć by mógł dalej sprawnie załączać sprężarkę. Trwa to kilka minut, dlatego po wyłączeniu i natychmiastowym załączeniu sprężarki ta nie startuje. Jak działa taki układ, opisane jest w ostatnich postach tego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic186613.html

0
  • #3 02 Sie 2014 02:32
    66andre66
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc! Termostat wymieniłem, wszystko działa.

1