Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki nowy silnik briggs 12.5 hp

01 Sie 2014 11:50 4113 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Posiadam kosiarkę stiga villa z silnikiem 12.5 hp Model to 286707, type 1142-E1, code 001107ZD. jak na zdjęciu.

jaki nowy silnik briggs 12.5 hp

Wlasnie silnik mi padł kolejny raz (wcześniej rozleciał się 2 razy korbowód, a teraz przeciwwaga która uszkodziła blok)
    Chciałbym kupić używany silnik ale możne nowszy typ.
    Czy silnik AVS OHV 13 lub 14 hp nada sie do tej kosiarki? Czy trzeba będzie robić dużo przeróbek? Co wogole radzilibyście mi z tym zrobić?
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Nie mam żadnej odwiedzi.

W takim razie zadam inne pytanie:

Czy, silnik ten sam, ale dziesięcioletni ( pewnie nowszego nie produkują i nie kupie) będzie wystarczający. Tzn. te silniki są wysokoobrotowe i szybciej, dużo szybciej się zużywają. W maluchach nie było dużo więcej koni a ile lat jeżdżą bezawaryjnie ( no może z małymi naprawami które kazy z nas wykona sam).

pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Prawie wszystkie silniki w kosiarkach typu "traktorek" mają wysokie obroty w zakresie 2600-3000rpm, niezależnie od daty produkcji.
    Tak naprawdę nikt Panu nie podpowie co kupić.... Ważna jest średnica walka, kliny ich położenie, długość wału, niektóre rzeczy da się dopasować.
    Ja mo9gę panu z czystym sumieniem polecić silnik Kawasaki 2-cyl, pompa oleju, filtr, precyzyjna praca i wysoka b. wysoka niezawodność.