Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router jako repeater - co ustawić aby działał ?

pyszny74 01 Aug 2014 14:58 19746 5
    pyszny74
    Level 10  
    Nie jestem informatykiem więc proszę o wyrozumiałość i w miarę dostosowane zapytania.
    Posiadam komputer stacjonarny z Windows 7, laptopa z Windows XP, tablet i telefony.
    Internet mam z Playa -mobilny z modemu na kartę SIM Huawei.
    Komputer stacjonarny posiada internet z Routera HUAWEI D100T w który wsadzony jest modem z kartą i podłączenie jest routera ze stacjonarnym kablem.
    Router dodatkowo udostępnia wi-fi z którego korzystam na laptopie i pozostałych urządzeniach. Adres 192.168.1.1

Konfigurację Państwa produktu robiłem następująco :
    podłączenie pod laptopa kablem, połaczenie się przez przeglądarkę, zmiana adresu na 192.168.1.110 (próbowałem dla pewności różne końcówki).
    Następnie wszedłem w zakładkę Advanced-Wirelles-WDS.
    Tam w zakładce AP Mode wybrałem najpierw WDS -Bridge (potem WDS Bridge +AP) i następnie z listy wykrytych poniżej sieci skopiowałem adres MAC mojej sieci (Play) i dodałem go do pozycji REMONTE AP MAC w pierwszej pozycji.

Po zapisaniu i restarcie pojawia się sieć levelone.

Niby wszystko w porządku sygnał jest fajny w drugim pokoju na playu mam 30 % na levelone około 50% jednak przy próbie połaczenia łaczy się a późnie pojawia się komunikat "ograniczona łączność" i jest tak niski sygnał że strony nie ładują się ( to samo jest na laptopie, tablecie, telefonach). Wyłaczenie DHCP Server nic nie daje, zmiana IP też nic nie daje. Kontrolka statusu mimo róznych prób konfiguracji (np. z podłaczonym w gniazdo Wan przewodem z modemu i wyściem lan za pomocą przewodu do komputera stacjonarnego) cały czas mruga choć wg instrukcji powinna świecić się ciągłym sygnałem

Dzisiaj dodatkowo wziąłem do pracy urządzenie- podłaczyłem pod linię z internetem, wyjście lan do komputera, skonfigurowałem sieć - wszystko zgodnie z instrukcją i dalej kontrolka mruga i info o ograniczonej łączności i brak i ładowania się stron. Już mi ręce opadają
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Aby działał tryb WDS oba routery muszą go wspierać.

Dodatkowo między różnymi producentami bywają problemy.
    pyszny74
    Level 10  
    do mbo czytaj proszę ze zrozumieniem, choćby sam koniec mojego postu :
    "Dzisiaj dodatkowo wziąłem do pracy urządzenie- podłaczyłem pod linię z internetem, wyjście lan do komputera, skonfigurowałem sieć - wszystko zgodnie z instrukcją i dalej kontrolka mruga i info o ograniczonej łączności i brak i ładowania się stron. Już mi ręce opadają "
    Podsumowując nawet podłaczony jako router nie działa a tryb WDS potrzebny jest przy trybie repeatera
    Dodano po 8 [minuty]:

do bogiebog : przed kupnem routera zostałem zapewniony że będzie działała funkcja wds dlatego że następuje kopiowanie adresu mac z routera głównego i wówczas działa jako wzmacniacz sygnału mimo że jest inny producent.
    Jako że kontakt z informatykiem z którym rozmawiałem urwał się (jest za granica na wakacjach) proszę forumowiczów o wsparcie.
    Zaznaczam że urządzenie podłączone zarówno jako repeater jak i jako router nie działa (wysyła tylko sygnał) natomiast brak jest ładowania stron i ten komunikat o ograniczonej łączności) -czyli brak połączenia. No i ta mrugająca cały czas od samego poczatku kontrolka statusu, która powinna wg producenta świecić się non stop
    matek451
    Level 43  
    A jaki to router i co ma do rzeczy, że próbowałeś go w pracy podłączyć w zupełnie innym trybie niż w domu. Konfiguracja WDS nie ma nic wspólnego z trybem router, który konfigurowałeś w pracy.WDS to kapryśny, niestabilny tryb ,tak jak pisał @mbo
    pyszny74
    Level 10  
    Router Levelone WBR-6003
    To ma wspólnego z podłaczaniem w pracy że wówczas miał działać jako zwykły router bez WDS i nie działał.
    W domu ma działać jako repeater w technologii WDS

Czy to takie trudne do ogarnięcia "czytajcie ze zrozumieniem"

Jeszcze raz napiszę w pracy podłączyłem go do kabla i miał działać jako router wifi.
    Może jeszcze jedna podpowiedź : po tej najprostszej konfiguracji router robi test połączenia z netem i raz test jest ok, a czasami nieprawidłowy - info o braku netu.Zaznaczę że tryb zabezpieczeń wifi na okres prób ustawiałem jako bez zabezpieczeń
    Wydaje mi się że coś jest nie tak od początku z routerem i go oddam do sprawdzenia