Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część.

01 Sie 2014 16:23 4203 7
 • Poziom 9  
  Witam,

  Mam problem z płytą indukcyjną. W trakcie użytkowania zaczęło śmierdzieć spalonym plastikiem i delikatnie dymić. Płyta ma 3 lata. Wcześniej czasami się "zawieszała", tzn. nie grzała. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu bezpieczników płyta pracowała normalnie.
  Po rozkręceniu okazało się, że jedna z części jest spalona. Zrobiłem zdjęcia. Proszę o pomoc, czy da radę jeszcze to naprawić, czy już się nie będzie opłacało. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 28  
  Witam,
  na zdjęciach niestety nie da się odczytać wartości tego kondensatora, koszt to kilkanaście złotych - ....mhm więc chyba warto zainwestować te kilkanaście złotych niż kupować nową płytę.Postaraj się odczytać z tego kondensatora jego wartość oraz napięcie pracy w jakim może pracować.Istnieje również takie rozwiązanie jak pod tym linkiem http://elektryk-trojmiasto.pl/naprawa_indukcyjnych.html
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 9  
  Witam,

  Dziękuję. Odczytałem i tak:
  na górze kondensatora jest:
  M107 233633 E
  A2-2u2 M305V~

  z boku jest:
  B3292 X2 MKP/SH
  40/110/56/B

  Szukałem w internecie, ale nie znalazłem z takimi symbolami.
 • Poziom 9  
  Dzięki,
  Napiszę jak naprawię.
 • Poziom 1  
  Witam,

  mam podobny problem.

  Czy w tym przypadku można zastosować kondensator o mniejszej pojemności np. 1.5 F bo ciężko dostać 2u2F o takich rozmiarach?
 • Moderator
  raffka napisał:
  Czy w tym przypadku można zastosować kondensator o mniejszej pojemności np. 1.5 F bo ciężko dostać 2u2F o takich rozmiarach?

  NIE!, ale są dostępnie i najwyżej daj 3.3µF...
 • Poziom 9  
  Witam,
  Po wymianie kondensatora na trochę trochę "większy" płyta działała jeszcze tylko 3 tygodnie. Koszt wymiany całego modułu był tak duży, że zdecydowałem się na nową płytę. Dziękuję za zainteresowanie tematem.