Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część.

01 Sie 2014 16:23 4203 7
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam problem z płytą indukcyjną. W trakcie użytkowania zaczęło śmierdzieć spalonym plastikiem i delikatnie dymić. Płyta ma 3 lata. Wcześniej czasami się "zawieszała", tzn. nie grzała. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu bezpieczników płyta pracowała normalnie.
    Po rozkręceniu okazało się, że jedna z części jest spalona. Zrobiłem zdjęcia. Proszę o pomoc, czy da radę jeszcze to naprawić, czy już się nie będzie opłacało. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część. płyta ind. amica pbf4vi508ftb - Spalona część.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 28  
    Witam,
    na zdjęciach niestety nie da się odczytać wartości tego kondensatora, koszt to kilkanaście złotych - ....mhm więc chyba warto zainwestować te kilkanaście złotych niż kupować nową płytę.Postaraj się odczytać z tego kondensatora jego wartość oraz napięcie pracy w jakim może pracować.Istnieje również takie rozwiązanie jak pod tym linkiem http://elektryk-trojmiasto.pl/naprawa_indukcyjnych.html
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Witam,

Dziękuję. Odczytałem i tak:
    na górze kondensatora jest:
    M107 233633 E
    A2-2u2 M305V~

z boku jest:
    B3292 X2 MKP/SH
    40/110/56/B

Szukałem w internecie, ale nie znalazłem z takimi symbolami.
  • Poziom 9  
    Dzięki,
    Napiszę jak naprawię.
  • Poziom 1  
    Witam,

mam podobny problem.

Czy w tym przypadku można zastosować kondensator o mniejszej pojemności np. 1.5 F bo ciężko dostać 2u2F o takich rozmiarach?
  • Moderator
    raffka napisał:
    Czy w tym przypadku można zastosować kondensator o mniejszej pojemności np. 1.5 F bo ciężko dostać 2u2F o takich rozmiarach?

NIE!, ale są dostępnie i najwyżej daj 3.3µF...
  • Poziom 9  
    Witam,
    Po wymianie kondensatora na trochę trochę "większy" płyta działała jeszcze tylko 3 tygodnie. Koszt wymiany całego modułu był tak duży, że zdecydowałem się na nową płytę. Dziękuję za zainteresowanie tematem.