Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Siemens RV 150 (prztdzwiek)

mariansq 24 Kwi 2005 23:00 1041 1
  • #1 24 Kwi 2005 23:00
    mariansq
    Poziom 15  

Witam wszystkich!

Mam maly problemik z przydzwiekiem slyszalnym w glosnikach. mam wzmacniacz Siemens RV 150 - moze to nie jakis hi class ale go lubie:) Jesli ktos moglby mi pomoc co mam zrobic by wyeliminowac te 100Hz bylbym wdzieczny. A teraz opisik co sie dzieje:
    -przydzwiek ma stala amplitude niezalezna od regulacji glosnosci nawet na sciszonym wzmacniaczu
    -gdy podkrecimy basu nawet na wyciszonym wzmacniaczy przydzwiek sie uwypukla - a to pewno dlatego ze to 100Hz i subwoofer eksponuje to pasmo;
    -kiedys wymienialem kondziolki te duze -ale to nic nie zmienilo( nie maja wplywu) glownym ich zadaniem jest odpowiedz impulsowa gdy podkrecimy basiku

i to by bylo na tyle pomozcie napewno ktos z Was dobrze sie na tym zna, moze to sam trafek sieje na plytke polem sam juz nie wiem:)
    prosze pomozcie moze wystarczy gdzies dodac kondziolka eliminujacego 100Hz moze na diodach mostka?
    czekam na podpowiedzi z gory dziekuje Wszystkim.

0 1
  • #2 25 Kwi 2005 12:14
    IronReiker
    Poziom 23  

Witam!! powinieneś sie pobawiś z ekranowaniem niedzy przedwzmakiem a końcówką. często przyczyną przydzwieku jest bliska obecność trafa. miałem podobny problem. wziołem owinąłem całe trafo taśmą a potem folią alumniowa i połączyłem do masy. przydzwiek sie zmiejczył ale trafo bzyczało. zaekranuj przewody z sygnałem a potem sie zobaczy co robiś dalej.
    pozdro

Dodano po 2 [minuty]:

a bym zapomniał wbij małe kondzie niedzu - iase i +i mase przed mostkiem za mostkiem możesz zrobić to samo

0