Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję wielożyłowy miękki kabel, żyły w oddzielnych ekranach

01 Sie 2014 20:34 2064 5
  • Poziom 15  
    Witam.
    W jednym kablu potrzebuję przesłać niskopoziomowe audio, sygnały logiczne - impulsowe i impulsowo obciążane zasilanie, łącznie min 8 żył i ekran jako masa.
    Poszukuje miękkiego kabelka, który miałby przynajmnie 8 żył plus ekran, ale żyły w oddzielnych ekranch, lub przynajmniej 2-3 żyły oddzielnie ekranowane.
    Spotkałem się oniegdaj z czymś takim rozbierając jakiś kabel sygnałowy powszechnego użytku.
    Może ktoś wie, jakie kable komputerowe, lub do sprszętu AV mają przynajmniej 8 żył oddielnie ekranowanych. HDMI?, SCART - to sprawdziłem jest jeden ekran, kable interfejsowe / monitorowe, np fire wire, LPT, RS232.
    Mam trochę kabli, ale niechętnie bym niszczył użytkowe kable w celach badawczych, skoro już ktoś może to zrobił.
    Musi być minimum 8 żył plus ekran i przynajmniej 2 żyły oddzielnie ekranowane od pozostałych.
  • Poziom 15  
    Hej.
    W podanych sklepach nie znalazłem, ale rozebrałem cyfrowy kabel DVI-D od monitora komputerowego i to jest to czego poszukuję, nawet ze sporym zapasem.
    Wspólny ekran.
    5 żył bezpośrednio w tym wspólnym ekranie.
    4 pary żył, każda para w osobnym ekranie.
    Ekrany par odizolowane od siebie i od tego wspólnego ekranu.
    Można poszaleć z dobrze odseparowanymi sygnałami.
    Na kablu jest symbol samego przewodu - AWM E101344 STYLE 20276 VW-1 80'C 30V SPACE SHUTTLE-Z CSA LL8061.

Ponieważ już popsułem kabelek za 39 zł i znalazłem to co chciałem, nie będę już psuł innych kabli.
    Ciekawe czy kabel HDMI, lub kabel DVI / HDMI też zrobiony jest z takiego specjalnego przewodu?
  • Poziom 29  
    A kabelek VGA (5x żyła w ekranie + 4żyły, całość we wspólnym ekranie), da się kupić z rolki po 5-10zł.
    Niskopoziomowe audio, szczególnie niesymetryczne może łatwo zbierać zakłócenia, szczególnie od sygnałów cyfrowych.
    Napisz jaki poziom tych sygnałów, czy są symetryczne czy nie i na jaką odległość masz je przesłać.
  • Poziom 15  
    Dziękuję za informację. Następnym razem wezmę od vga.
    Właśnie skończyłem lutowanie kabla na bazie kabla dvi. Zaraz będą próby.
    Odległość nieduża 1-2m. Tylko może się nanosić w.cz. z nadajnika sporej mocy -500W. Dlatego ekranowanie jest bardzo ważne.

Dodano po 39 [sekundy]:

Dziękuję za informację. Następnym razem wezmę od vga.
    Właśnie skończyłem lutowanie kabla na bazie kabla dvi. Zaraz będą próby.
    Odległość nieduża 1-2m. Tylko może się nanosić w.cz. z nadajnika sporej mocy -500W. Dlatego ekranowanie jest bardzo ważne.