Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena 433,92 MHz - Słaby zasięg , brak efektów

jawor2009 01 Aug 2014 23:41 5247 3
    jawor2009
    Level 9  
    Witam,
    Zgodnie z poradami znalezionymi w internecie wykonałem antenę lecz nie wiem w czym problem.
    A więc:
    Sterownik znajduje się w piwnicy zasięg jest taki, że trzeba stanąć przy samej bramie by odbierało. Czasami jak zwężę antenę tzn zwoje są bliżej siebie to lepiej odbiera tak jak teraz, lecz to polepsza zasięg o 1,4 metra.
    Według instrukcji robię to co jest na forum i nie wiem czy dobrze...
    Tutaj fotki jak aktualnie jest podłączone i jak wygląda antena :
    Antena 433,92 MHz - Słaby zasięg , brak efektów Antena 433,92 MHz - Słaby zasięg , brak efektów Antena 433,92 MHz - Słaby zasięg , brak efektów

Tutaj antena zrobiona według instrukcji:
    Antena 433,92 MHz - Słaby zasięg , brak efektów Antena 433,92 MHz - Słaby zasięg , brak efektów Antena 433,92 MHz - Słaby zasięg , brak efektów

Teraz mam pytania:
    Czy w miejsce starej anteny jak podłącze nową będzie działać tak jak powinna ? Chodzi mi o to czy ten kabel czarny nie przeszkadza co jest poprowadzony na zewnątrz ? ( kabel ma z ok. 40cm )
    Jeżeli tak to jak podłączyć wtedy ekran ? Wyciągnąć go i włożyć do tego wyjścia co jest puste (patrz zdj. ) ?
    Proszę o porady oraz wytłumaczenie dość dosłownie jak poprawnie wykonać antenę.
    c2h5oh
    Moderator
    Nie mam pojęcia jakich "porad znalezionych w necie" się trzymałeś ale to co jest na zdjęciach nawet nie przypomina anteny na częstotliwość o której piszesz.
    Tu nie ma dowolności w wymyślaniu kształtów, zwojów, długości "drucików".
    Gdybyś zadał sobie minimum trudu i poczytał tematy których jest "od metra" na elektrodzie to sam byś sobie policzył jaką długość ma mieć dipol (i co to jest ten dipol). Znalazł byś też rysunki a nawet zdjęcia takich anten.
    Poza tym mamy na elektrodzie dział w którym zajmujemy się automatyką bram a więc i sterowaniem radiowym. Przeczytałeś tematy w których koledzy piszą o takich antenach? Na pewno. Poczytaj. Warto.
    Możesz też poczekać aż komuś się zechce przepisać tu po raz setny wzór na obliczanie wymiarów dipola...
    radiomechanik
    Level 23  
    Dobry :-)
    Spisałem tabliczkę znamionową z twojej fotografii i wyszło, że : DUCATI Automazione mod. 812/96. Google znalazło - podaję link jako ogólnodostępny: http://www.euro-koeln.de/img/HC812-00_anleitung.pdf . W zaprzyjaźnionym niemieckim języku :-).
    Strona 10 instrukcji - płytka automatyki . Złącze #18 nalezy podłączyć żyłę przewodu koncentrycznego. Złącze #19 należy podłączyć ekran przewodu koncentrycznego. Z załączonych foto wynika,że wykonałeś abstrakcyjną antenę :-) . Jeżeli nie masz uzdolnień technicznych proponuję zakup jakiejkolwiek anteny na to pasmo radiowe, np samochodowa i zamocowanie na wygiętym kawałku płaskownika i tą antenę umieścić na zewnątrz budynku. Na PW podałeś odnośnik do właściwego tematu - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6632864#6632864 .
    Według tego wykonasz antenę - też będzie działało :-)
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Jak wyraźnie widać, że autor jawor2009 nie chce a i może nie potrafi/umie posługiwać się przeglądarką w sieci i na elektrodzie - a temat został bardzo "ładnie" wyjaśniony przez radiomechanik - temat ZAMYKAMY.

Pozdrawiam.