Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ CO i CWU - proszę o wyłapanie błędów i sugestie

Kwapi 02 Sie 2014 11:20 1539 0
  • #1 02 Sie 2014 11:20
    Kwapi
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów!

Jest to mój pierwszy post. Z elektrodą mam do czynienia od wielu lat lecz zawsze byłem po tej "drugiej stronie". Przyszedł czas na pierwszy temat. Proszę o wyrozumiałość jeśli pojawią się jakieś błędy lub niedociągnięcia.

Proszę o opinię o wstępnym układzie połączeń kawałka mojej kotłowni którą tworzę samodzielnie od podstaw. Wstępny bo wciąż dochodzą nowe informację i nowe pomysły. Modyfikuje wszystko na bieżąco aż układ spełni w nim pokładane oczekiwania.

Układ nie jest grawitacyjny. Praca z wymuszonym obiegiem, zasilanie z pełnym podtrzymaniem. Kocioł na paliwo stałe (drewno przede wszystkim) w układzie otwartym. Piec pracujący na naturalnym ciągu kominowym. Wyposażenie to miarkownik ciągu i regulator ciągu kominowego, zamontowany w przewodzie kominowym zaraz obok pieca. Kotłownia to malutka piwniczka poniżej poziomu kotła i grzejników. Zasobnik C.W.U. znajduje się w tej kotłowni. Od pieca rury stalowe ocynk do rozdzielacza. Zbiornik wyrównawczy wpięty zaraz przy kotle na trójniku redukcyjnym 1 1/2"-1-1 1/2". W razie zagotowania wszystko bezpieczne.

Grzejniki będą z głowicami termostatycznymi stąd pompa elektroniczna dostosowująca swoją pracę do potrzeb odbiorów. Pompa będzie włączona cały czas, załączana będzie automatycznie przez termostat mierzący temperaturę spalin. W piecu się pali pompa pracuje. W piecu wygasło - pompa stop. Do zasobnika C.W.U. będzie już sterownik z dwoma czujnikami pracujący na zasadzie różnicy temperatur kotła i zasobnika - pompa pracuje do zadanej temperatury gdy temperatura kotła wyższa od zasobnika.

W obwodzie będzie cyrkulacja C.W.U. (oddzielny obwód sterowania) i jeden krótki obwód ogrzewania podłogowego w łazience (5m2). Sterowanie podłogówki tylko zaworem RTL.

Proszę wszelkie sugestie, wyłapanie błędów i pomysły.

Układ CO i CWU - proszę o wyłapanie błędów i sugestie

0 0