Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Nie markowa szlifierka - Nowe szczotki- pojawiły sie dymy i iskry z wirnika.

02 Sie 2014 13:41 2631 7
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich
    Znajomy prosił mnie abym poszukał mu szczotek do szlifierki i założył bo on kupił złe a i tak nie umie tego zrobić. Szczotki kupiłem takie same jak te stare, które były starte. Założyłem je, poskładałem szlifierkę w całość i po załączeniu jej z okolic wirnika pojawiła sie mnóstwo iskier i dymy. Niezwłocznie ją wyłączyłem, jednak drugi raz już sie nie załączyła. Po otwarciu obudowy zauważyłem, że lewa szczotka jest bardzo zdarta, a na wirniku jest dużo stopionej cześci szczotki.
    Co jest problemem uszkodzony wirnik, czy złe szczotki?

Dodano po 8 [minuty]:

Dodaje zdjęcia wirnika

Dodano po 47 [sekundy]:

Re: Nie markowa szlifierka - Nowe szczotki- pojawiły sie dymy i iskry z wirnika.
  • Poziom 43  
    Ile za te szczotki dałeś:?:
    Teraz to możesz jedynie wyjąć wirnik i bardzo solidnie komutator oczyścić. Nie za mocno dopchnąłeś szczotki? na początku może być większe iskrzenie i trochę pyłu się wydalić na zewnątrz z racji dobierania szczotek do kształtu komutatora. A jak łożyskowanie wirnika? Dobre czy lata jak zawieje?
  • Poziom 15  
    Łożyskowanie dobrze trzyma tak jak wcześniej przed odpaleniem.Sama przekładnia nie lata.
    Za szczotki dałem 6 zł to jest ich wina???
    Pojechałem z tym do serwisu i tam mi powiedzieli że to wina wirnika i jego nie naprawią bo nie jest to markowy sprzęt.
    Czym wyczyścić ten wirnik???
  • Poziom 43  
    Lub też jak ma kogoś z natchnieniem to może zmienić cały komutator. Wyczyszczenie, zeskrobanie tego może ale nie musi dać efektu no i nie przywróci to nowego stanu.

Droga ta zabawka była :?: Może warto wziąć nową w markecie i pilnować paragonu i reszty makulatury od tego?
  • Poziom 26  
    fuutro napisał:
    Lub też jak ma kogoś z natchnieniem to może zmienić cały komutator. Wyczyszczenie, zeskrobanie tego może ale nie musi dać efektu no i nie przywróci to nowego stanu.

Obawiam się, że to nie pomoże wirnik jest spalony i dlatego topi szczotki.
  • Poziom 43  
    Zostaje druga opcja, ostatecznie dopaść "okazjonalnie" nowy lub sprawny.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Temat wyczerpany.