Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria ekspresu Krups ea8000

Tap1 02 Sie 2014 14:46 3210 2
  • #1 02 Sie 2014 14:46
    Tap1
    Poziom 2  

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem ekspresu Krups. Już kilkukrotnie naprawialem cieknący tłoczek, więc budowę urządzenia już znam. Wczoraj natomiast zaprzestał robić kawę, do filiżanki wlewa się lekko zabarwiona woda. Młynek pracuje i mieli lecz nie zrzuca kawy pod tłok. Rozebralem i wyczyściłem młynek, był cały zabity kawą. Po złożeniu zrobił 3 kawy i problem wrócił. Podczas cyklu parzenia zaobserwowałem że niewielka ilośc kawy spada pod tłok, i zostaje na dnie, gdy tłok się podnosi wydobywa się bardzo dużo pary a na dnie jest mokra kawa i odrobina wody która ciągle paruje. Wydaje mi się, że to jest powód przez który zapycha się młynek.

Co może być przyczyną tej awarii, i jaki części są do ewentualnej wymiany?

Ps. Znalazłem problem, w jednym z elementów młynka wyłamały sie wszystkie łopatki do przesuwania kawy.

Czy wie ktoś gdzie mogę kupić element który jest uszkodzony?

0 2
  • #2 13 Gru 2014 09:55
    Tulkas_42
    Poziom 12  

Witaj,
    Napisz, czy kupiłeś element młynka, czyli pierścień z łopatkami do przesuwania kawy? Mam ten sam problem, tylko w Krups EA8050. Nowy młynek z silnikiem kosztuje ponad 300 zł. Nigdzie nie znalazłem nazwy i możliwości zakupu podzespołów młynka nad silnikiem. Pozdrawiam.

2
  • #3 06 Gru 2016 12:44
    pstrychol
    Poziom 10  

Są dostępne na allegro. Powinien pasować do twojego ekspresu.

Dodano po 5 [minuty]:

Zapomniałem dopisać że, nazywa się to ,, wyrzutnik kawy'' lub ,, zgarniacz kawy''.

0