Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SH-GE70 i SU-A700MK2 - jak podpiąć?

piotras33 02 Sie 2014 15:47 5082 17
  • #1 02 Sie 2014 15:47
    piotras33
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam korektor SH-GE70, do tego wzmacniacz SU-A700MK2, decka, tuner i cd.
    Nie wiem jak podpiąć to razem, tak żeby korektor działał ze wszystkimi klockami.
    Obecnie działa tylko z deckiem.
    Wstawiam obrazki tylnego panelu wzmacniacza i korektora, prosząc o łopatologiczne wytłumaczenie.

Proszę pamiętać o spacjach/ poprawiono!
    [_P_]

2 17
  • #2 02 Sie 2014 16:10
    superconductor
    Poziom 16  

Mim zdaniem wszystkich klocków nie podłączysz do korektora - jedynie magnetofon - brakuje po prostu wejść/wyjść w korektorze do podłączenia pozostałych elementów wieży.

0
  • #3 02 Sie 2014 16:24
    intenso
    Poziom 38  

Strzelam.
    Spróbuj tak podłącz cd po cd,tuner pod tuner a decka pod aux, korektor (Line In 1) podepnij pod (Tape 1 Rec Out ) we wzmacniaczu i z korektora Line Out pod Tape1 Play In we wzmacniaczu.

Nie jestem pewien czy to zadziała ale sprubój.

0
  • #4 02 Sie 2014 16:35
    piotras33
    Poziom 9  

niestety nie działa

1
  • #5 02 Sie 2014 16:36
    intenso
    Poziom 38  

No to pudło z mojej strony,więcej nie pomogę.

0
  • #6 02 Sie 2014 18:02
    Pablo1964
    Moderator

piotras33 napisał:
    Obecnie działa tylko z deckiem.

Nieprawda. W korektorze jest przełącznik (bodajże tape in/out). Należy go włączyć bądź wyłączyć w zależności od źródła sygnału. Szczegóły w instrukcji korektora.

0
  • #7 02 Sie 2014 18:20
    piotras33
    Poziom 9  

no jest,przełaczam i nic sie nie dzieje

0
  • #9 02 Sie 2014 19:42
    Pablo1964
    Moderator

We wzmacniaczu należy użyć przełącznika tape monitor. Jeżeli korektor jest podłączony prawidłowo, musi zadziałać.

0
  • #10 02 Sie 2014 19:48
    piotras33
    Poziom 9  

Pablo1964 napisał:
    We wzmacniaczu należy użyć przełącznika tape monitor. Jeżeli korektor jest podłączony prawidłowo, musi zadziałać.

podłączyłem wszystko tak jak na obrazku,i nie działa-tylko podczas odtwarzania z magnetofonu.We wzmacniaczu przełączam (tape monitor) i nic sie nie dzieje.Korektor tez ma funkcję TAPE i SOURCE,ale również nic to nie zmienia.

0
  • #11 02 Sie 2014 20:34
    intenso
    Poziom 38  

Jeszcze mam jeden pomysł, jeżeli masz tak podłączone jak Ci napisałem w pierwszym moim poście to zrób tak, odtwórz muzykę z cd, wciśnij cd na wzmacniaczu i tape monitor.

Więcej pomysłów nie mam.

0
  • #12 03 Sie 2014 04:34
    Polon_us
    Poziom 40  

Proponowałbym poniższe rozwiązanie:

Połączenia :

I para przewodów -> Korektor - Line IN -> wzmacniacz - Tape2 Rec Out
    II para przewodów -> Korektor - Line Out -> Wzmacniacz - Tape2 Play IN
    Połączenia kolorami odpowiednio, innymi słowy L -> L , R -> R - na wszelki wypadek piszę, aby uniknąć niedomówień :)

Przełączniki :

Korektor -> przycisk "Source" w pozycji "Wyciśnięty".
    Wzmacniacz : przyciskiem TAPE MONITOR wybrać Tape2 (kontrolka powinna się zaświecić). I tak zostawić.

W zasadzie, wg teorii, już to powinno to działać na CD czy radio; wybrane klawiszem z selektora źródła sygnału audio.

Teraz kwestia magnetofonu:

Są dwie opcje:

A - magnetofon podłączony bezpośrednio do korektora - aby go słuchać, trzeba wcisnąć przycisk "Source" na korektorze.

B - magnetofon podłączony do wzmacniacza do gniazd Tape1 - aby go słuchać należy go wybrać klawiszem w dolnym rzędzie. Tak jak każde inne urządzenie podłączone do wzmacniacza.

Przy takim podłączeniu wybranie Tape2 przy klawiszach źródła sygnału w wzmacniaczu nie przyniesie efektu, ewentualnie rozłączy korektor. Sam nie jestem pewien :(

Powodzenia :)

0
  • #13 03 Sie 2014 14:29
    piotras33
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    Proponowałbym poniższe rozwiązanie:

Połączenia :

I para przewodów -> Korektor - Line IN -> wzmacniacz - Tape2 Rec Out
    II para przewodów -> Korektor - Line Out -> Wzmacniacz - Tape2 Play IN
    Połączenia kolorami odpowiednio, innymi słowy L -> L , R -> R - na wszelki wypadek piszę, aby uniknąć niedomówień :)

Przełączniki :

Korektor -> przycisk "Source" w pozycji "Wyciśnięty".
    Wzmacniacz : przyciskiem TAPE MONITOR wybrać Tape2 (kontrolka powinna się zaświecić). I tak zostawić.

W zasadzie, wg teorii, już to powinno to działać na CD czy radio; wybrane klawiszem z selektora źródła sygnału audio.

Teraz kwestia magnetofonu:

Są dwie opcje:

A - magnetofon podłączony bezpośrednio do korektora - aby go słuchać, trzeba wcisnąć przycisk "Source" na korektorze.

B - magnetofon podłączony do wzmacniacza do gniazd Tape1 - aby go słuchać należy go wybrać klawiszem w dolnym rzędzie. Tak jak każde inne urządzenie podłączone do wzmacniacza.

Przy takim podłączeniu wybranie Tape2 przy klawiszach źródła sygnału w wzmacniaczu nie przyniesie efektu, ewentualnie rozłączy korektor. Sam nie jestem pewien :(

Powodzenia :)

Nadal nic.

0
  • #14 03 Sie 2014 15:32
    Polon_us
    Poziom 40  

piotras33 napisał:
    Nadal nic.

To znaczy, że dźwięk nie przechodzi w ogóle? Czy też dźwięki przechodzi, ale nie ma korekcji?

Odnoszę wrażenie, że wzmacniacz nie wyprowadza sygnału na "zewnątrz".

Kolega może łatwo to sprawdzić posiadanym magnetofonem.

- odłączyć tymczasowo korektor
    - magnetofon podłączyć do Tape1 w wzmacniaczu -> wzmacniacz - REC OUT -> magnetofon REC IN
    - w wzmacniaczu przyciskiem Tape Monitor ustawić "Source"
    - wybrać źródło sygnału np CD
    - włączyć płytę w odtwarzaczu CD
    - włączyć nagrywanie w magnetofonie - wskaźniki poziomu dźwięku powinny działać zgodnie z źródłem dźwięku

0
  • #15 03 Sie 2014 17:56
    piotras33
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    piotras33 napisał:
    Nadal nic.

To znaczy, że dźwięk nie przechodzi w ogóle? Czy też dźwięki przechodzi, ale nie ma korekcji?

Odnoszę wrażenie, że wzmacniacz nie wyprowadza sygnału na "zewnątrz".

Kolega może łatwo to sprawdzić posiadanym magnetofonem.

- odłączyć tymczasowo korektor
    - magnetofon podłączyć do Tape1 w wzmacniaczu -> wzmacniacz - REC OUT -> magnetofon REC IN
    - w wzmacniaczu przyciskiem Tape Monitor ustawić "Source"
    - wybrać źródło sygnału np CD
    - włączyć płytę w odtwarzaczu CD
    - włączyć nagrywanie w magnetofonie - wskaźniki poziomu dźwięku powinny działać zgodnie z źródłem dźwięku

Bingo-coś jest popsute,bo wskaźniki ani drgną?Co teraz?,Dodam jeszcze że na tape2 również nie działa.

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Sprawa nie dawała mi spokoju,więc wpadłem na pomysł aby sprawdzić kable cinch.
    Trzeba mieć wyjątkowego pecha(to moja specjalność),żeby wpiąć w pętle akurat niesprawny kabel.Tak właśnie u mnie to było.Kabel wyrzucony,wszystko podpięte według instrukcji,tema można zamknąć i bardzo dziękuje wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy,ufff.

0
  • #16 03 Sie 2014 17:57
    Polon_us
    Poziom 40  

piotras33 napisał:
    Bingo-coś jest popsute,bo wskaźniki ani drgną?Co teraz?,Dodam jeszcze że na tape2 również nie działa.

Wygląda na to, że wzmacniacz nie wyprowadza sygnału.

Można dokonać test potwierdzający:

- podłączyć całość i ustawić oba urządzenia tak jak opisałem w wpisie #12 - do miejsca, gdzie opisałem podłączanie magnetofonu - magnetofon w tej próbie jest zbędny.
    - wyjąć dowolną wtyczkę z gniazda REC OUT w wzmacniaczu i dotknąć jej palcem
    - powinno być słyszalne "brumienie" na jednym z kanałów
    - jeśli tak jest, to potwierdza to hipotezę nie wyprowadzana sygnału audio na "zewnątrz" przez wzmacniacz

Wpisy zamieszczone prawie w tym samym czasie, hyh ...
    Kabelki, rzadko się zdarza, ale się zdarza :(

0
  • #17 03 Sie 2014 17:57
    intenso
    Poziom 38  

To które rozwiązanie załapało?

0
  • #18 03 Sie 2014 19:16
    piotras33
    Poziom 9  

intenso napisał:
    To które rozwiązanie załapało?

Korektor line-in do wzmacniacza(tape1)rec-out.
    Korektor line-out do wzmacniacza(tape1)rec-in.
    Korektor (Tape1)rec-out do magnetofonu rec-in.
    Korektor (Tape1)playback do magnetofonu rec-out.
    Reszta czyli cd-do cd,tuner do tuner itd.
    Wzmacniacz wybrane tape1 w trybie tape monitor,zmieniam tylko źródła,wybierając odpowiednie urządzenie.
    Aby słuchać magnetofonu z korekcją w korektorze wciskam klawisz(source-tape) na tape.
    Aby słuchać cd,lub tunera w korektorze klawisz (source-tape) wyciśnięty czyli source.

Miłej niedzieli.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo