Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informatyka - AEiI - Politechnika śląska

ITvegas 02 Sie 2014 19:16 960 1
  • #1 02 Sie 2014 19:16
    ITvegas
    Poziom 1  

Witam, po technikum nie połączonym w żaden sposób z informatyką poszedłem na AEiI, z wynikiem 88% z matematyki rozszerzonej się dostałem. Teraz jestem po pierwszym roku, udało się bez kampanii wrześniowej, ale cały czas rodzi mi się w głowie pytanie - czy tutaj zostać. Bardziej kręci mnie programowanie, i ze zdaniem tych przedmiotów nie było żadnych problemów, chciałbym dalej iść w tym kierunku, ale nauka innych przedmiotów, takich jak elektrotechnika niestety mi na to nie pozwala - i tutaj mam pytanie do was(bardziej absolwentów itp.) - czy warto tutaj pozostać i przebrnąć przez tą elektronikę, zdobyć coś więcej niż programowanie, zawsze coś więcej, ale kosztem tego że będę słabszym programistą?
    Czy może wskoczyć na taki UŚ(albo na infe na MS?), tylko że tutaj rok w plecy, po siatce przedmiotów raczej ze zdaniem problemów by nie było(tutaj pewnie będą), no i samemu sie dokształcać w programowaniu.

Jak myślicie, co lepsze?

• #2 02 Sie 2014 19:50
    Steryd3
    Poziom 31  

Jestem absolwentem tego wydziału tyle, że po kierunku Elektronika I Telekomunikacja. Wydział -w każdym razie za moich, nieodległych aż tak, czasów- należał do najlepszych tego typu w Polsce więc raczej warto się na nim jeszcze trochę pomęczyć. Koledzy po Informatyce raczej nie mieli problemów ze znalezieniem pracy. Co do materiału do przyswojenia...popytaj lepiej starszych kolegów jakie są później przedmioty. Wiem, że wiele przedmiotów wydaje się być niepotrzebnymi ale...nigdy nie wiesz z czym w życiu przyjdzie się Ci zmierzyć- może będziesz oprogramowywał mikrokontrolery lub pisał programy mocno z nimi związane i wiedza z pogranicza informatyki-a więc i tej elektrotechniki- okaże się wtedy wybawieniem. Uniwersytety nie dają takiej wiedzy ale i nie dają tytułu inżyniera. U nas na elektronice też były dziwaczne przedmioty które bez większej nimi fascynacji człowiek zaliczał bo musiał. Z resztą...na innych informatykach na politechnikach też mają podobne problemy- jakimś gościom z Pol. Krakowskiej pomagałem w mikrokontrolerach - przepchnęli i teraz mogą się zająć swoim html'em :-) . Nie martw się - na informatyce z pewnością się jeszcze dość na programujesz.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo