Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa wzmacniacza na TDA7294 i metalowej obudowy do niego.

jndorek15 02 Sie 2014 19:20 801 0
 • #1
  jndorek15
  Poziom 10  
  Witam :D
  Nie wiem czy dobry dział, jeżeli nie proszę o przeniesienie :)

  Buduję wzmacniacz audio na TDA7294 do subwoofera.
  Problem pojawił się gdy zacząłem myśleć nad obudową.
  Zdobyłem 8 milimetrowe płytki ze stopów aluminium, które sobie ładnie dociąłem i wyszlifowałem. Z połączeniem ich nie mam problemu, lecz mam kilka pytań co do włożenia tej całej elektroniki do środka. Dowiedziałem się już że wszystkie układy muszą być odizolowane, żeby nie robiły zwarcia. W płytkach drukowanych mam otwory montażowe i mam zamiar w dolnej płycie obudowy nawiercić otwory i nagwintować je, dać gumowe podkładki jako izolacje od układówi przez to wszytko przełożyć śrubę.
  W środku obudowy ma być również filtr dolnoprzepustowy, który posiada 2 potencjometry regulujące tony. Gałki od potencjometra mają być wypuszczone na zewnątrz przedniego panelu. Ponieważ są one dosyć krótkie to mam zamiar przewiercić płytę czołową wiertłem, żeby gałki przeszły i dodatkowo od zewnątrz wywiercić większym wiertłem część dziury, aby plastikowa gałka wchodziła trochę w płytę (muszę tak zrobić żeby przymocować ten potencjometr). Mam też zamiar dać tulejki izolujące w środek tych dziur, żeby metalowe elementy potencjometra nie stykały się z metalem obudowy.
  Do wzmacniacza muszę również dać radiator. Chcę go zamontować na zewnątrz obudowy (boczna część) i również zastosować podkładki gumowe jako izolator od bocznej ściany obudowy oraz jako odstęp polepszający chłodzenie. Teraz problem w tym czy jeżeli przykręcę radiator przez śrubę do kości TDA7294 to będzie to prawidłowo działało??  - Pierwszy problem to czy gumowe podkładki nadają się jako izolator do tych układów??
  - Drugi problem czy te tulejki izolujące do potencjometrów się sprawdzą jako izolator i będzie to działać??
  - Trzeci problem : jak przykręcić radiator żeby nie stykał się z obudową, a spełniał swoją rolę ?? (myślałem o takiej kolejności: Kość TDA7294 -> podkładka gumowa -> tulejka izolująca wewnątrz ściany bocznej -> ściana boczna -> podkładki gumowe -> radiator (to wszystko połączone śrubą).
  Czy to będzie oddawało ciepło poprzez tą śrubę? Czy może lepsze by było połączenie tego za pomocą grubego miedzianego drutu z izolacją i przykręcenie do radiatora??

  Wzmacniacz ma stać na stałe w jednym miejscu.

  Proszę o pomoc w rozwiązaniu moich problemów z obudową :) :)
  Pozdrawiam :D