Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Taraban 2 - Odbiera tylko jedną stację

02 Sie 2014 19:55 1332 2
 • Poziom 10  
  Witam !

  Tak jak w temacie, posiadam to radyjko przestrajane ze dwa lata temu przeze mnie z pełnym sukcesem:) grało sobie spory kawał czasu w kuchni na antenie z kawałka drutu ale wziąłem sobie je do warsztatu, znalazłem starego dipola więc podłączyłem sobie tą antenę kablem symetrycznym z radiem. Radio grało fantastycznie nawet bez włączania Arcz na każdej stacji... aż tu kiedyś chciałem sobie zmienić stację więc zaczynam kręcić gałką od strojenia i ku mojemu zdziwieniu skala poruszając się po podziałce nie powoduje żadnej zmiany stacji, cały czas gra Zetka, dziwne nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem... Dodam że radio grało połączone z amplitunerem Merkury.
  Czy ktoś może wie co się Mu stało ?

  Pozdrawiam
 • flexghzflexghz
 • Poziom 41  
  Jeżeli nic się nie zmienia to sprawdz czy linka się nie ślizga na ośce kondensatora.
 • Poziom 10  
  Linka jest założona prawidłowo, oś obraca się wraz z nią ale co dziwne po otwarciu pokrywki kondensatora zauważyłem że obracają się tylko koła zębate zaś tarcze kondensatora stoją w miejscu... po poruszaniu tarczami obracają się lekko natomiast oś wraz z linką stoją w miejscu ( stacje zmieniają się prawidłowo ). Jakim więc cudem uszkodził się napęd kondensatora ? Czy da się to jakoś naprawić bez wymiany całego konda ?

  Pozdrawiam i dziękuję za błyskawiczną odpowiedź !

  Dodano po 48 [minuty]:

  Cóż obeszło się bez naprawy obecnego, znalazłem w zapasach taki sam agregat pojemnościowy i podmieniłem. Radyjko śmiga aż miło :)

  Dziękuję karolark za naprowadzenie !