Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever orion 70 brak ładowania

amadeoen57 02 Sie 2014 20:34 2415 4
  • #1 02 Sie 2014 20:34
    amadeoen57
    Poziom 11  

Witam!
    Mam problem(y) z tabletem którego nazwa widnieje powyżej, w temacie.
    Wlutowane zostało nowe gniazdo, wszytko było dobrze, poza tym, że tablet nie ładował się gdy był włączony (tablet do kabla podłączony, a % baterii spadał).
    Drugi problem to było to, że trza było poruszać wtykiem od ładowarki (lekko podgiąć) aby się ładował.

Myślałem, że to problem ze stykami, więc poprawiłem.
    Ale teraz tablet nie ładuje się w ogóle.
    Jak się podłączy do ładowarki, na 2-3 sekundy pokazuje się ładująca się bateria, po czym ekran wyłącza się.
    Po jakimś czasie, gdy odłączyłem od ładowarki i chciałem włączyć przyciskiem reset, pokazała się pusta bateryjka z wykrzyknikiem - rozumiem, że rozładowana do cna.

Rozebrałem tablet i mierzę:
    Przy przewodach z płyty głównej 2.6V idzie na baterię przy ładowaniu. Co ciekawe, gdy odłączę ładowarkę, dalej jest te 2.6V.
    Na płycie głównej też jest napięcie.

Co to może być? Proszę o pomoc :cry:

0 4
  • #2 02 Sie 2014 21:08
    marek216

Poziom 43  

amadeoen57 napisał:
    Przy przewodach z płyty głównej 2.6V idzie na baterię przy ładowaniu. Co ciekawe, gdy odłączę ładowarkę, dalej jest te 2.6V.

Więc to jest napięcie baterii.

amadeoen57 napisał:
    Drugi problem to było to, że trza było poruszać wtykiem od ładowarki (lekko podgiąć) aby się ładował.

amadeoen57 napisał:
    Myślałem, że to problem ze stykami, więc poprawiłem.
    Ale teraz tablet nie ładuje się w ogóle.

Nie wpadłeś na to że uszkodzony może być kabel ładowarki?
    Pewnie jeszcze lutowałeś bez odpięcia baterii.

Podaj napięcie za gniazdem bez ogniwa, napięcie przed i za układem ładowania.

0
  • #3 02 Sie 2014 21:15
    amadeoen57
    Poziom 11  

Lutowałem z odłączonym kablem ładowania :) zaraz podam reszę :) dzęki że się odezwałeś.
    edit:
    Chyba coś jest z tym nieszczęsnym gniazdem ładowania, bo teraz przy włączonym ładowaniu i odłączonym ogniwem, daje 0.3V :/
    Gniazdo zresztą wylutowane ze starego LG ku990. Jak zresztą mówiłeś kabel też może być walnięt... no cóż, dzięki.

0
  • #4 29 Sie 2014 11:21
    houruk
    Poziom 19  

A próbowałeś podłączyć inną ładowarkę?

0
  • #5 12 Wrz 2014 19:45
    amadeoen57
    Poziom 11  

Tak, ścieżki od przycisku nie udało się odnaleźć - druk jest wielowarstwowy a sama ścieżka była wyrwana wraz z punktem lutowniczym na całej swej widocznej odległości.
    Problem rozwiązany - pozbyłem się tego tableta, Dziękuję wszystkim za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów