Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internec - Rejestrator Internec i7-H0708VH + ich kamera, jakie FPS?

Sibi 02 Aug 2014 21:27 1746 1
    Sibi
    Level 12  
    Witam
    Celuję w rejestrator hybrydowy Internec i7-H07xxVH (08 lub 16) + tej samej firmy kamery, np: i7-C51430-IR.
    W parametrach kamery podają np 2048x1536 @ 12.5fps, 1920x1080 @ 25fps.
    W parametrach rejestratora podają "Parametry: rozdzielczość, ilość klatek, przepływność bitowa oraz jakość obrazu oddzielnie definiowalne dla każdej kamery"

A mnie nurtuje pytanie: jaka tam jest najmniejsza liczba klatek ustawiana na kanał, przy takiej kamerze? Interesuje mnie nagrywanie z jak-najmniejszą liczbą klatek ale z dobrą rozdzielczością (w spoczynku), nawet 1fps będzie ok ;) byle rejestrowało, a dopiero po wykryciu ruchu zapis czegoś szybszego - 10 do 25fps.

Drugim moim pytaniem jest kamera sterowana PTZ i detekcja ruchu... Nie wiem nawet, czy na tym sprzęcie jest to możliwe, ale może się da? by kamera robiła zaprogramowany "obchód" pola widzenia (czyli obraz będzie się zmieniał, no ale rejestrator wie o zmianach obrazu, bo sam nim steruje), a jakimś cudem by działała detekcja ruchu (ruchu na obrazie ruszającym się?) i dopiero po wykryciu ruchu - jego śledzenie kamerą (lub blokada ptz kamery z kadrem uchwycającym ruch i rozpoczęcie nagrania).
    W końcu dało by się to zrealizować programowo prosto - ruch kamery z kadru A na kadr B, zrobienie w nim kilku fps i porównanie ich celem wykrycia ruchu, jeśli nie ma ruchu - przejście kamerą z kadru B do kadru C, znów kilka fps do detekcji itd..
    elektroinstal_compan
    Level 14  
    Kolego najmniej możesz 1 klatkę na 16 sekund, oczywiście 1 klatkę również możesz rejestrować na sekundę. Warto skorzystać z pomocy technicznej na stronie www.internec.pl masz dane kontaktowe. Na pewno Ci pomogą

Moderated By suworow:

A dlaczego kolega nie pomoże bezpośrednio na forum?
    Kolega był chyba ostrzegany jakie będą konsekwencje zaśmiecania forum kryptoreklamą?
    Kosz + ostrzeżenie

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.