Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers w250 k2 p11/14 - Jak zapalić piec gazowy Junkers?

02 Sie 2014 21:41 4479 3
  • Poziom 10  
    Witam!

Jestem na wakacjach w Berlinie i mam w kuchni stary piecyk junkers, który dziś od rana nie działa. Nie ma płomienia, a czerwonego przycisku nie da się nadusić. Próbowałem robić tak - włączałem kran tak żeby leciała ciepła woda i do środka wkładałem podpalony patyk, niestety nic to nie dało. Prosiłbym o rady jak to odpalić...

Taki sam piecyk znalazłem w internecie i to Junkers w250 k2 p11/14.

Załączam zdjęcia piecyka.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Szkoda, że nigdy nie widziałem opisu tego piecyka (model prawie w ogóle niespotykany w Polsce). Widzi mi się, że dla zapłonu trzeba wcisnąć ten przycisk z jednym płomyczkiem (chyba to oznacza świeczkę, o ile te symbole są takie, jak w większości piecyków) a jednocześnie ten czerwony (zapalacz piezoelektryczny). Może ten zapalacz piezoelektryczny jest niesprawny? Nie wiem, co może oznaczać przycisk z jedną okrągłą kropką (może wyłączenie piecyka). W internecie nie można znaleźć instrukcji tego piecyka. Napewno nie zapala się go zapałką. W ogóle to by zapalić piecyk z zapłonem piezoelektrycznym należy jednocześnie nacisnąć przycisk zapłonu (czerwony) i przycisk gazu (chyba ten z jednym płomieniem - to przycisk świeczki, ale warto to sprawdzić w instrukcji). Może jest też zepsuty ten kryształek, który zapewnia zapłon piezoelektryczny.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Lewą ręką naciskasz przycisk z lewej strony (jeden płomień - czyli start) i trzymasz wciśnięty a prawą pstrykasz iskrownikiem kilkakrotnie aż odpalisz tzw. pilota. Po zapaleniu pilota lewą ręką trzymasz dalej ok.30-60 sek. aż nagrzeje się termopara. Jeżeli po odczekaniu i zwolnieniu przycisku pilot się utrzymuje naciskasz kolejny przycisk oznaczony "kilka płomieni" czyli praca. Trzeci przycisk z kropką służy do całkowitego wygaszenia, czyli definitywny stop...Swoją drogą tego typu terma dla Polaka jest już dawno prehistorią aż dziw że Niemcy trzymają jeszcze coś takiego na ścianie. Miałem kilka takich urządzeń w obsłudze ale zostały już dawno wymienione na nowe.
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Dzięki Wam udało mi się odpalić to urządzenie i nie mieć popsutych wakacji. Danke! :D

Dodano po 0 [sekundy]:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Dzięki Wam udało mi się odpalić to urządzenie i nie mieć popsutych wakacji. Danke! :D