Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung 730 u3e - usuniecie partycji recovery - zachowanie funkcjonalnosci

alien6 02 Aug 2014 23:09 2076 8
    alien6
    Level 11  
    Hej, zakupilem ultrabooka jak w temacie, chodzilo mi o szybkosc, wiec jest tez i dysk SSD 128GB, problem jest taki, ze jakies 25GB marnuje sie na recovery. Wiem, ze recovery mozna zgrac na dysk zewnetrzny (co zrobilem), ale...

czy mozna zostawic recovery (zeby bootowac w razie czego ta partycje) a usunac sam obraz systemu ?

partycje podgladam easeUS partition master free edition i wygladaja tak :

*: unallocated 1MB capacity
    *: Windows RE tools NTFS 499MB capacity
    *: SYSTEM FAT32 300MB capacity
    *: other 128MB
    C :NTFS 94,5GB capacity
    *: NTFS 450MB (437MB unused)
    *: SAMSUNG_REC2 NTFTS 22GB (1GB unused) --> tutaj jest obraz systemu
    *: SAMSUNG_REC FAT32 1GB --> tu sa jezyki do ww systemu ? (katalogi PL-PL, EN-GB, EN-US) -- to tez wartaloby zachowac
    *: Unallocated 327kB

w ww. przypadku chodziloby o usuniecie SAMSUNS_REC2 (system) i SAMSUNG_REC (jezyki? - chyba nie zapisaly sie na dysku zewnetrznym, a byloby szkoda, bo rozwazam rozniez system po angielsku) + zachowanie praw do licencji (obecnie to OEM windows 8)

za wszelka pomoc z gory dziekuje!
    ValValiantThor
    Level 33  
    Nie lepiej zrobic fabryczne recovery na płytach lub usb a dysk wyczyścic i zrobic po swojemu? Recovery powinno odbudować partycje i układ na dysku.
    Za duzo kombinujesz.
    alien6
    Level 11  
    co wg. Ciebie oznacza fabryczne recovery ? (bo chyba dokladnie to samo chce uzyskac)

jest program recovery samsunga pod win8, ktory wyglada dokladnie tak samo jak to co sie bootuje przez F4 - tej funkcjonalnosci nie chcialbym stracic.

chce tylko odzyskac 20GB z dysku, bo sam obraz mozna zgrac na inny dysk

opcji zgrywania na plyty nie ma..
    ValValiantThor
    Level 33  
    To zgraj na USB.
    Poźniej z dyskiem możesz robić co chcesz, bo przywrócenie z recovery (z utworzonego USB np pendrive) powinno przywrócić cały układ na dysku, a co za tym idzie odbudować partycje recovery no i przywrócić funkcjonalnośc recovery z klawisza.
    alien6
    Level 11  
    no wlasnie, ze nie
    na dysk zgrywa sie sam obraz windowsa, ktory program recovery przywraca.. nie ma opcji stworzenia bootowalnego nosnika z obrazem

a jesli mam instalowac system, zeby na nim instalowac samsung recovery, zeby jeszcze raz przywrocic system - troche to mija sie z celem

mala partycja z programem recovery musi zostac, zeby przez nia wejsc przez F4 - ciagle o to mi chodzi - czy ktos to robil i czy to bedzie dzialac
    ValValiantThor
    Level 33  
    Dziwnie to napisałeś. Masz na myśli że tworzy sam obraz systemu a nie cały układ recovery ? Jeśli tak to zrób inaczej.

Panel sterowania>wszystkie elementy Panelu sterowania>Odzyskiwanie>Utwórz dysk odzyskiwania> I zaznacz opcje Kopiuj partycje odzyskiwania z komputera na dysk odzyskiwania.

Przetestuj i sprawdź.
    alien6
    Level 11  
    dzieki, tej opcji nie znalem, to chyba nowa funkcja w win8
    chyba wlasnie o cos takiego mi chodzilo - bootowalny nosnik z obrazem systemu. Szkoda tylko, ze musze miec nosnik USB 32GB, moze wykorzystam stary dysk 80GB, zobacze czy pojdzie :)
    jacek0503
    Level 21  
    Kolego- a nie dostałeś przypadkiem z ultrabookiem płytki instalacyjnej win? Wprawdzie nie wiem jak jest z win 8 ale ja z win 7 otrzymałem takowa i tak samo jak Ty wywaliłem dysk i wstawiłem ssd. Potem napęd stacjonarny pod usb, płytka i win 7 jak nowy. Można tez przerzucić zawartość z płytki na usb i załadować win 7.
    alien6
    Level 11  
    kolego nie dostalem plytki, rzadko to ma miejsce, skoro juz masz system OEM na partycji recovery.
    poki co uzylem starego zewnetrznego dysku na usb (zamiast marnowac 32gb pendrive), musze jeszcze wydobyc pare programow samsungowych, ktorych windowsowe recovery chyba nie zgralo. Ktos zna jakis program do chodzenia po ukrytych partycjach ?