Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 2.4 d5 chwilowa utrata mocy

03 Sie 2014 00:44 3387 4
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam Volvo s60 2.4 Diesel D5 163KM z 2002roku AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW. Dzisiaj jadac do pracy autostrada bylo ograniczenie do 90km/h zwolnilem jadac okolo 2km stosujac sie do ograniczenia po czym opór do 140km/h pedał gazu dalej w podłodze a czuje ze nie ciagnie dalej tylko jakby stracił moc na jakies 10sekund. Dwie sekundy po utracie mocy zółty trójkat i jakis komunikat na komputerze(niestety nie zdazyłem zobaczyc co to za komunikat) i po tych 10sekundach komunikat znikł i moc wróciła. zrobiłem jeszcze po tym zajsciu jakies 150km i czegos takiego nie ma. Dodam jeszcze ze od wczoraj czułem troche inna prace skrzyni niz do tej pory, gdy dodaje gazu przy byle jakiej predkosci jest 1-2sekundowe opoznienie w reakcji po czym lekkie tarpniecie (Nie zawsze tak sie dzieje tak mniej wiecej 50 na 50). Auto ma przebieg 244tys w serwisie powiedzieli mi ze przy 170tys był wymieniany olej w skrzyni. przy przebiegu 220tys potarpywał mi np gdy stałem na swiatłach przy wcisnietym hamulcu i czasami na biegach. Zaprowadziłem na serwis wymienili jakis czujnik i wgrali nowy program i było ok. Ktos tak miał lub ma pojecie w tym temacie? Jestem za granica i moje pytanie to czy w kazdej chwili moze całkiem sie zepsuc czy to bardziej proces powony ze z czasem bedzie to czesciej i dluzsza utrata mocy? Wiadomo ze tutaj nie opaca sie tego robic(niemcy). Nie wiem czy dojade do PL zeby nie było lipy na autostradzie sami rozumiecie. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Spalanie takie jakie bylo okolo 6,5litra. Wiem ze najprosciej podpiac pod komputer, najpierw napisałem tutaj moze ktos sie orientuje lub mial podobny problem.
  • Poziom 21  
    W tym modelu pekają chłodnice powietrza, zwłaszcza gdy czipowany. Objawy podobne. Sprawdż na postoju czy nie słychac uchodzącego cisnienia po przygazowaniu.