Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AMICA ZWM 427i zatrzymuje się w polowie programu.

Dan31 03 Sie 2014 14:11 2910 3
  • #1 03 Sie 2014 14:11
    Dan31
    Poziom 2  

Witam. Jestem nowy na tym forum. Potrzebuję pomocy odnośnie zmywarki do naczyń AMICA ZWM 427. Problem polega na tym że którykolwiek z programów wybiorę, zmywarka "zawiesza się" mniej-więcej w polowie lub w 3/4 czasu prog. Czas na wyświetlaczu zatrzymuje sie w miejscu (nie odlicza do końca). Naczynia są nie domyte, tak jakby nie byly plukane. Raz pojawil się na wyświetlaczu komunikat o blędzie E3. Dodam że maszyna pobiera wodę i wylewa bez problemu. Grzalka grzeje. Czy to może być winą termostatu? Wyczytalem na tym forum ze niektóre zmywarki mają dwa termostaty: do 45° i do 90°. Z moich obserwacji wynika ze to może byc wina tego drugiego o ile jest on w mojej zmywarce?

3 3
  • #2 05 Sie 2014 20:56
    guzdi
    Poziom 8  

Kolego wyskakiwał Ci jakiś kod na wyświetlaczu, i czy już udało Ci się rozwiązać problem?

3
  • #3 06 Sie 2014 00:17
    Dan31
    Poziom 2  

Witam. Jak już napisalem wcześniej. Raz na wyświetlaczu pojawil się kod E3. Poniżej tabela blędów tego modelu.

[img] Zmywarka AMICA ZWM 427i zatrzymuje się w polowie programu.

[/img]

W najbliższych dniach spróbuję zajrzeć do środka i poszukać przyczyny.

0
  • #4 14 Sie 2015 08:19
    Dan31
    Poziom 2  

Problem rozwiązany. Okazało się że wąż odpływowy spadł z zaczepu i leżał na ziemi co powodowało wylewanie wody w momencie pobierania nowej. Grzałka grzała wodę, ale nie mogła jej nagrzać do zadanej temperatury przez co termostat po pewnym czasie wyświetlał komunikat E3. Pamiętajcie że wąż odpływowy powinien wisieć min. 40 cm nad podłogą. U mnie wisi pod blatem w kuchni i jest ok.

0