Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vovlo / S40 II / 1.8 + lpg - Stukajacy silnik

Brylant_88_ 03 Sie 2014 14:54 1335 0
    Brylant_88_
    Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Jestem posiadaczem Volvo S40 1.8 125km benzyna, 2004 rok. Silnik posiada przebieg 140tyś. (wątpię, że prawdziwy). Samochód został sprowadzony, wyposażony w instalację gazową firmy PRINS. Pierwszy problem z silnikiem miał miejsce zaraz po zakupie, po przejechaniu 200 km silnik zaczął nierówno pracować i stukać. Wtedy okazało się, że powstały luzy zaworowe. Luzy były na jednym z cylindrów i na tym jednym zawory zostały wymienione. Po przejechaniu 3 tyś. km silnik zaczął znów głośno pracować, okazało się, że obróciła się panewka. Silnik przeszedł remont, zostały wymienione pierścienie olejowe, panewki, korbowód, na którym obróciła się panewka i wał. Następnie okazało się, że kolejny raz pojawiły się luzy na kolejnym cylindrze (1mm), które tym razem zostały wyregulowane.
    Niestety, ale po remoncie w dalszym ciągu silnik nie pracuje poprawnie, stuka co według mnie nie powinno mieć miejsca odwrotnie jak twierdzi mechanik, który uważa, że ten silnik już tak pracuje.
    Stuka/tyka/cyka zaraz po odpaleniu i dźwięk nasila się wraz z obrotami. Silnik po rozgrzaniu nie przestaje stukać.

Poniżej dodaje filmik i proszę o opinie oraz pomysły czym może być to spowodowane. Martwi mnie ten stukot.
    https://www.youtube.com/watch?v=nJ_4iw0aZ5o&feature=youtu.be